Facebook Google+ Twitter

Korepetytor pilnie poszukiwany, czyli wakacje z nauką w tle

Dla uczniów wakacje to czas odpoczynku od nauki, jednak nie dla wszystkich. Ci którzy nie zdołali zaliczyć przedmiotu przed końcem roku, muszą podejść do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Korepetytorzy mają wakacje pełne pracy.

Uczniowie, którym nie chciało uczyć się w roku szkolnym muszą uczyć się w wakacje, aby zdać egzamin poprawkowy w sierpniu / Fot. Dominik RutkowskiNajwiększe zapotrzebowanie jest na korepetytorów, którzy nauczą poprawiających w sierpniu „królową nauk”, czyli matematykę. Co roku to właśnie do egzaminu poprawkowego z tego przedmiotu podchodzi największa liczba osób. Wakacje z sinusami, cosinusami, logarytmami, ciągami i tym podobnymi rzeczami nie należą do najprzyjemniejszych, ale jak przyznają sami uczniowie, nie jest tak źle jak myśleli. -
Przerobiliśmy z korepetytorką już jeden dział i jest on naprawdę prosty
-mówi Kuba uczeń poznańskiego liceum - Jestem zadowolony, że tak szybko nam idzie. Oby pozostałe działy były tak proste - kończy. Karolina żałuje, że w roku szkolnym nie chodziła na korepetycje. - Szkoda, że muszę się uczyć matmy w wakacje, ale trudno. Dam radę. W przyszłym roku w roku szkolnym będę regularnie spotykała się z moją korepetytorką - mówi z uśmiechem na twarzy.

Ile muszą wydać uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego nie mieli zapału do wiedzy lub ich rodzice?
W Poznaniu ceny korepetycji są bardzo zróżnicowane. W internecie można znaleźć wiele ogłoszeń studentów, którzy oferują swoją pomoc już od 15 zł za 60 minut lekcji, jednak ogłoszeń z taką stawką jest niewiele. Zazwyczaj za 60-minutową lekcję trzeba wydać od 25 zł do 35 zł. Są również ogłoszenia nauczycieli matematyki, ale ci życzą sobie 40 zł za 45 minut lekcji, a niekiedy nawet więcej. Natomiast uczniowie z Warszawy zapłacą o wiele więcej niż ci z Poznania. W stolicy korepetytorzy cenią swoje usługi bardzo wysoko. Stawki rozpoczynają się od 40 zł/60 minut, a kończą nawet na 120 zł za 60 minut lekcji. Oczywiście są ogłoszenia gdzie godzinna lekcja kosztuje 25 zł, ale ci korepetytorzy mają tak napięty kalendarz, że nie przyjmują już nowych uczniów.

Skontaktowaliśmy się z osobami, które udzielają bądź udzielały korepetycji w Poznaniu, Warszawie, Nowym Sączu, Krakowie i Gdańsku. Opowiedzą oni o swojej pracy oraz o tym czy przed nimi pracowite wakacje.

Monika Mikołajczak - korepetytorka z 10-cio letnim doświadczeniem w nauczeniu. Uczy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, szkół średnich jak i studentów w Poznaniu.
Rafał Gudzowski - udziela korepetycji z matematyki od 7 lat w Warszawie.
Marek - obecnie uczy matematyki w Nowym Sączu i Krakowie. Poprzednio uczył w Gdańsku. Jest korepetytorem od 8 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Monika Matysiak
  • Monika Matysiak
  • 14.07.2011 12:42

Artykuł świetny. Bardzo przyjemnie się go czyta... Pozdrawiam ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.