Facebook Google+ Twitter

Korespondenci zagraniczni o awanturze przed Sejmem: Brakowało kamieni

To co rozgrywało się przed Sejmem w zeszłym tygodniu, w wykonaniu związku "Solidarność", wciąż budzi komentarze. Nie uszło też uwadze dziennikarzy zachodnich mediów. Z niedowierzaniem patrzyli na obraz zajść, zwłaszcza, kiedy posła bito kijem.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellZagraniczni korespondenci w Polsce, mówią krytycznie i z niedowierzaniem o tym, co widzieli w zeszłym tygodniu pod naszym Sejmem. "U nas to nie do pomyślenia" - mówili zgodnie z polskich mediach o zajściach przed budynkiem Sejmu. Działacze związku "Solidarność" zablokowali wyjście z terenu parlamentu, a gdy jeden z posłów podjął próbę sforsowania blokady, dostał kijem. Brakuje tylko wyzwisk i kamieni - komentują dziennikarze zachodni, polskie debaty i Sejm.


W Czechach "związkowcy protestują w sposób umiarkowany"

Korespondent czeskiej telewizji w Warszawie, Miroslav Karas podkreśla, że w Czechach "związkowcy protestują w sposób umiarkowany" – informuje Gazeta.pl. "Jeżeli im się powie, że mają iść po chodniku, to idą po chodniku, jeżeli mają iść po drodze, to idą po drodze. Równocześnie potrafią rzucać jajami, pomidorami, ale nietykalność fizyczna cały czas działa". W tym miejscu korespondent francuski dodaje, że parlament Francji "stanowczo zareagowałby na atak na posła".

Posła nie biją, ale dostał dziennikarz

Miroslav Karas nie przypomina sobie takiej sytuacji, żeby członek związku zawodowego uderzył posła. Ale pamięta sytuację odwrotną. "Minister finansów dał w policzek jednemu młodemu człowiekowi, gdyż poczuł się bardzo obrażany. Ktoś też pobił posła za działalność w partii komunistycznej" - uzupełnia.

W ocenie Miroslava Karasa, który wspomina uderzenie kijem posła, w miniony piątek, 11 maja, doszło przed polskim Sejmem "do groźnego precedensu". Jego zdaniem "stworzyło to pretekst" do tego, że jeżeli można bić posła i "uchodzi mi to na sucho", to "dowalę mu jeszcze mocniej następnym razem" - mówi dziennikarz czeskiej telewizji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (54):

Sortuj komentarze:

myNaród
  • myNaród
  • 21.05.2012 19:19

Kazimierz Nalewaj Wczoraj 18:09
skoro jesteś taki dorosły to powiedz jak postępują dorośli.
wymień z 8-10 zasad postępowania dorosłego człowieka
póki co piszesz jak postępują dzieci i to wszystko na co cię stać

Komentarz został ukrytyrozwiń
szmulek młodszy brat cioty
  • szmulek młodszy brat cioty
  • 20.05.2012 22:31

@Ciota Kraszewski Dobra wiadomość ! Izrael zaprasza. Kneset udzielił stałej akredytacji. Dobrze, że dawno już jesteś obrzezany ! Brak napletka popłaca. Pokażesz szwajfusa i wiadomo kim jesteś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
78766565
  • 78766565
  • 20.05.2012 19:49

Kraszewski ty jestes jednak ograniczony

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marta Jenner Dzisiaj 18:48
Szanowna Pani Jenner, dziekuje Pani za wspaecie. Ja jako pierwszy zachęciłem do napisania na temat publikacji i cieszę się z tego, ze Pani się do tej prośby dołączyła oraz zauważyła to, że ogień w piecu publikacji wygasa.. Wiec napięcie rośnie. Czekamy na merytoryczny komentarz. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm, jeśli post ma być "na temat publikacji", to pozwolę sobie zauważyć, że tekst nie dotyczy zajścia między panią Stankiewicz a Niesiołowskim, a ostatnie dwie strony komentarzy to jeden długi OT;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kazimierz Nalewaj Dzisiaj 18:09
Witam serdecznie i zachecam Pana serdecznie do napisania czegos rzeczowego, najlepiej mądrego na temat publikacji. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę przestać obrzucać się wymienianiem co to ja bym zrobił(a) postępujecie wszyscy jak dzieci w przedszkolu(niektóre) proszę pani to zrobił on albo ona.Dorośli ludzie prawdopodobnie z wykształceniem a potępują jak w/w,byście wreszcie dorośli nie mówiąc o niektórych żeby modlili się o zdrowie bo o rozum jest już za późno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Mirosław Kraszewski

/No, tak, czyli pozostaje Pan przy niedowierzaniu, zamiast wlasnorecznemu sprawdzeniu zawartosci prawdy w opublikowanym fakcie, w miejsce niedowierzania./

Tak, pozostaję przy niedowierzaniu.

Moim warunkiem dalszej dyskusji, jest zdefiniowanie, w odniesieniu do tego przypadku, wyrażenia : "opublikowany fakt".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artur Wojnowski Dzisiaj 14:52
@ Mirosław Kraszewski
No, tak, czyli pozostaje Pan przy niedowierzaniu, zamiast wlasnorecznemu sprawdzeniu zawartosci prawdy w opublikowanym fakcie, w miejsce niedowierzania.

Chyba pan nie dowierzy sugestiom niektorych komentatorow, jakoby pan poseł Niesiolowski byl nerwowym, dobrze wychowanym człowiekiem, gentlemanem i bawidamkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 20.05.2012 15:38

Dziwię się ,że dajecie satysfakcję Kraszewskiemu i prowadzicie pustą dyskusję . Ten człowiek ma azymut PiS i się nie wychyli .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.