Facebook Google+ Twitter

Korki w drodze nad morze. Trasy zapchane autami

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-07-17 09:42

Policjanci apelują do jadących nad morze: omijajcie Krośniewice! Kierowcy tkwili wczoraj 3 godziny w korku, by pokonać 12-kilometrowy odcinek przed krośniewickim skrzyżowaniem krajowej "jedynki" i "dwójki".

– Tak jest zawsze, gdy zmieniają się turnusy - mówi Marcin Mnich, łódzki kierowca ciężarówki. – Krośniewce od lat są totalnie zakorkowane i scenariusz ze staniem w gigantycznym sznurze samochodów powtarza się. W wakacje krajowa jedynka to najbardziej zakorkowana polska droga.

Policjanci z drogówki bezradnie rozkładają ręce. Nie są w stanie nic zrobić, by rozładować korki. Tylko w miniony weekend dyżurny kutnowskiej policji odebrał kilkaset telefonów od zdenerwowanych kierowców.

- Na skrzyżowaniu krajowej "jedynki" i "dwójki" zamontowana jest tzw. inteligentna sygnalizacja. Światła mają "czytać" natężenie ruchu i zmieniać się w miarę potrzeb - mówi dyżurny Komendy Powiatowej w Kutnie. - Jaki jest efekt, widzi każdy kierowca, który musi odstać swoje w upale. Kierowcy do nas dzwonią, ale przecież my nic nie możemy zrobić. Dlatego apelujemy do podróżujących na Wybrzeże, by wybierali drogi alternatywne, omijające Krośniewice.

Najgorzej mają kierowcy jadący nad morze. Ci, którzy wracali z nadbałtyckich plaż, też stali w korkach, ale o połowę krócej. Ruch zelżał dopiero w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wieczorem na trasy wyjechały jednak tiry i skrzyżowanie w Krośniewicach znów przeżywało ciężkie chwile. (tj)

Z powodu remontu łódzkiego odcinka trasy nr 1 trudno też przejechać przez Łódź. Letnie roboty drogowe rozp[oczęły się też w Gdańsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.