Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

44609 miejsce

Korki w Katowicach? To miejski mit

Podobno od przybytku głowa nie boli, jednak pewna grupa kierowców, podróżujących przez Katowice zdaje się o tym powiedzeniu nie pamiętać. Dla nich zator będzie korkiem, a czerwone światło skutecznie zepsuje im humor.

Tak jak każdego ranka, budzą się i zjadają śniadanie, wypijają herbatę lub kawę i jeszcze przed wyjściem z domu do pracy umartwiają się trudami nieuchronnie zbliżającej się podróży swoim samochodem. Zanim ta się w ogóle rozpocznie, kierowcy już wiedzą gdzie i na jak długo przyjdzie im utknąć w „korku”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pewna drobnostka – co jak co, ale w Katowicach trzeba się bardzo postarać, albo też mieć wyjątkowego pecha, by trafić na korek. Tym bardziej, że miejsca, w których tworzą się zatory (a tych w żadnym wypadku nie należy utożsamiać z korkami), dobrze znane są wszystkim, podobnie jak drogi, którymi te wrażliwe punkty należy ominąć.

Nawyk nie zawsze dobry


Można odnieść wrażenie, że kierowcy dawno nie przyglądali się nowszym mapom miasta i z przyzwyczajenia jeżdżą tamtędy, którędy podróżują od zawsze. Lub od czasu, gdy ze względu na większe inwestycje (liczne także i dzisiaj) ukształtowały się ich upodobania. „Katowickie korki” przeszły już do historii, stając się miejską legendą, której potwierdzenia w rzeczywistości dzień w dzień szuka kilkaset tysięcy zmotoryzowanych mieszkańców regionu, Polski i Europy. Trzeba dodać: bez większego powodzenia.

Jednak nie zawsze było tak wesoło – kilka lat temu, gdy tunel pod rondem im. Gen. Jerzego Ziętka był w trakcie budowy, przez powstałe utrudnienia można było utknąć w jednym miejscu na godzinę lub dłużej. Dzisiaj Katowice są jednym z najlepiej skomunikowanych miast w tej części Europy, w kraju nie mają sobie równych. Przy czym nie jest to tylko subiektywna opinia tych, którzy mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje się w innych miastach, polskich czy zachodnioeuropejskich.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.