Facebook Google+ Twitter

Korków łódzkich ciąg dalszy

Drogowcy przyszykowali łodzianom kolejną niespodziankę - zmianę nawierzchni Alei Włókniarzy. "Jak długo jeszcze" - zastanawiają się zdenerwowani kierowcy.

Roboty drogowe. Obrazek ilustracyjny. / Fot. Wikimedia commons. Licencja GNU.Zaledwie dwa lata minęły od zakończenia remontu jednej z najważniejszych ulic "przelotowych" - Włókniarzy. Pamiętne korki, które były skutkiem tamtych robót, dały się we znaki wszystkim.

Tymczasem ta największa w roku 2006 łódzka inwestycja (koszt do blisko 116 mln złotych) okazała się niewypałem. Mimo obietnic i pięcioletniej gwarancji, danej przez wykonawcę - firmę Skanska, niektóre z fragmentów tej arterii znów nadają się do poprawek, bowiem na jezdni powstały niebezpieczne odkształcenia.

Naprawa na odcinkach: od ul. Liściastej do św. Teresy (zwężenie jezdni zachodniej) i między ulicami Flatta i Pabianicką (zamknięcie jezdni zachodniej), ruszy już w ten piątek.

Tymczasem w łódzkim magistracie powstała komisja, która ma za zadanie planowanie remontów łódzkich ulic. Wszystko po to by uniknąć w przyszłości naprawczych pomyłek i ułatwić kierowcom poruszanie się po coraz bardziej zakorkowanym mieście. W jej skład weszli radni: Maciej Rakowski, Dariusz Joński, Agnieszka Nowak i Jan Mędrzak.

Czy ich interwencje poprawią sytuację na łódzkich drogach? Czas pokaże.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.