Facebook Google+ Twitter

Kornel Morawiecki będzie kandydował na prezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-06 15:36

Kornel Morawiecki zapowiedział, że będzie startował w wyborach prezydenckich. Będzie reprezentować Solidarność Walczącą.

Kornel Morawiecki powiedział, że jego kampania wyborcza i ewentualna prezydentura będzie skupiała się na zjednoczeniu polskiego społeczeństwa. Zwrócił uwagę, że Polacy potrzebują odzyskać tożsamość, jaką mieli za czasów pierwszej "Solidarności". Polacy, mimo że musieli zmagać się z wieloma trudnościami, mieli własną podmiotowość i poczucie własnej wartości, mieli nadzieję, że mogą zmieniać na lepsze własny kraj i Europę.

Kornel Morawiecki zapowiedział, że szczególnie chce skupić się na problemach młodych ludzi. Kandydat chce pobudzić młodzież do solidarnego i odważnego działania.

Kampania wyborcza kandydata będzie polegać przede wszystkim na spotkaniach z samorządowcami oraz na działaniach w internecie.

Kornel Morawiecki był w czasach PRL słynnym opozycjonistą związanym ze środowiskiem studenckim. Jest współzałożycielem organizacji Solidarność Walcząca. Walczył już o fotel prezydenta w 1990 roku. Nie udało mu się jednak zebrać 100 tysięcy podpisów niezbędnych, aby znaleźć się na kartach wyborczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.