Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1770 miejsce

„Korona królów“ - czy stanie się hitem?

Mimo że tytuł zagości na ekranach telewizorów dopiero w jesiennej ramówce TVP, to ogromne emocje wywołuje już teraz.

To historyczny serial kostiumowy, mający za zadanie przybliżyć widzom historię Polski. Opowiada o losach Kazimierza Wielkiego i jego dojściu do władzy. Czy uda mu się utrzymać królestwo scalone z takim trudem? Jakie przeszkody napotka na swojej drodze?

Z tego, co wiadomo, historia w serialu przedstawiona jest w ciekawy sposób, który ma sprawić, że widz „Koroną królów“ zafascynuje się tak samo jak innymi, często też zagranicznymi serialami o tle historycznym.
Aktorka młodego pokolenia, Marta Bryła, została okrzyknięta mianem polskiej Hurrem. / Fot. Fot. Marcin Makowski
Mówi się, że będzie to pierwsza wielka produkcją TVP od 30 lat. Jest wiele czynników opowiadających się za tym, że może stać się hitem. Jednym z nich jest bez dwóch zdań fakt, że opiekę literacką nad scenariuszem objęła Ilona Łepkowska, odpowiedzialna przecież za sukcesy seriali mieszczących się od lat w czołówce oglądalności, takich jak - „Na dobre i na złe“, „M jak miłość“, czy „Barwy szczęścia“.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, na kiedy dokładnie zaplanowana jest premiera, ale znani są już aktorzy, którzy w serialu zagrają. Pojawią się ci mniej i bardziej znani, a dla niektórych będzie to powrót do grania na szklanym ekranie. Jeśli o aktorów powracających chodzi, warto tu wyszczególnić nazwisko aktora, Roberta Gonery.

W rolach głównych m.in pojawią się Halina Łabonarska jako królowa Jadwiga, Wiesław Wójcik jako król Władysław Łokietek oraz aktorzy znani z serialu „Na dobre i na złe“ - Marta Bryła okrzyknięta polską Hurrem w roli Aldony i Marcin Rogacewicz jako Jaśko.
Kadr z serialu „Korona królów“. / Fot. Fot. Marcin Makowski
Czy serial będzie najlepszą propozycją jesiennej ramówki? Przekonamy się wkrótce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapraszam serdecznie do liczącej już 1000 osób założonej przeze mnie grupy fanów serialu "Korona królowej w Facebooku https://www.facebook.com/groups/228379330963716/?pnref=story
Już są linki na wczorajszy reportaż TVP VOD ukazujący rozmach na miarę Wspaniałego Stulecia dekoracji komnat królewskich w polskim serialu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.