Korona zatopiła Wisłę

To czego nie udało się uzyskać w Kielcach z Legią, Korona zdobyła w pojedynku z Wisłą. Chodzi oczywiście o 3 punkty.

/ Fot. wikimedia commonsChyba nikt nie wierzył w to, że uda się żółto-czerwonym wywieźć z Krakowa 3 punkty. W końcu kielecki zespół walczy o utrzymanie, a Wisła jest głównym pretendentem do zdobycia tytułu mistrza. I choć trener Sasal zapowiadał na konferencji przedmeczowej, że jego drużyna jedzie po wygraną i nie zamierza murować bramki, ale ruszyć do ataku, to trudno było w te słowa do końca uwierzyć.
To był kolejny świetny mecz w wykonaniu koroniarzy. Przystąpili do niego bez kontuzjowanego Sobolewskiego i Ediego Andradiny, któremu odnowiła się kontuzja łydki. Ale nie było widać tych braków na boisku.
Żółto-czerwoni zaatakowali od pierwszych minut. Niezwykle aktywny na przodzie był Jacek Kiełb i już w piątej minucie stworzył groźną sytuację. Ale to co nie udało się od razu, wyszło już za chwilę. Po świetnym podaniu Łukasza Maliszewskiego, to właśnie "Ryba" mocnym strzałem pokonał Juszczyka.
Po wzorowym rozegraniu Korona zdobyła prowadzenie w tym meczu. Takiego scenariusza nie przewidzieli chyba piłkarze Wisły, bo choć atakowali i rozgrywali piłkę, to przeciwnik nie cofnął się na własne pole, ale umiejętnie operował w środku i stwarzał kolejne okazje. Już w 26. minucie kielczanie mogli prowadzić 2:0, ale na drodze świetnie uderzonej przez Mijailovicia piłki stanęła poprzeczka bramkarza Wisły.
Pod koniec połowy większą aktywność pokazali gospodarze, jednak w bramce Korony świetnie spisywał się Zbigniew Małkowski, nawet przy potężnych strzałach Sobolewskiego. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił i goście na przerwę zeszli z jednobramkowym prowadzeniem.
Wydawało się, że od 46. minuty Wiślacy ruszą do zmasowanego ataku. I choć podkręcili nieco tempo, to nie miało to dokładnego przełożenia na sytuacje podbramkowe, a tym bardziej bramki.
W obronie Korony świetnie spisywali się Markiewicz i Pavol Stano.