Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12928 miejsce

Koronacja Obrazu Matki Bożej Nieustajacej Pomocy w Radziejowie

W dniu 16 sierpnia 2015 roku na Rynku Radziejowa spotkali się mieszkańcy Radziejowa i wielu innych miejscowości na podniosłej uroczystości „Koronacji Matki Bożej Nieustającej Pomocy”.

Klasztor oo. Franciszkanów w Radziejowie / Fot. Karol SzmagalskiDla wjeżdżących do naszego miasta widoczna jest z daleka jego sylwetka. Kościół i Klasztor od wieków wiążą swoją działalność z Radziejowem, oddziaływając na wiele spraw, jakie tu się dzieją. Jego sylwetka wkomponowała się w miejscową panoramę. Tłumy wiernych z Radziejowa i nie tylko uczestniczyło w perfekcyjnie zorganizowanej o historycznym znaczeniu dla miasta i klasztoru uroczystości ustanowienia w dniu 14 września 2014 roku Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
SlajdUstanowienie Sanktuarium / Fot. Karol SzmagalskiPodczas Mszy Świętej celebrowanej przez J. Eks. Bp. Wiesława Merlinga jego dekret w tym temacie odczytał dziekan dekanatu radziejowskiego ks. Stanisław Łosiakowski proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radziejowie. W dniu 14 września 2014 roku miejscowy klasztor oo. Franciszkanów dołączył do grona sanktuariów w diecezji włocławskiej, będąc trzynastym sanktuarium.

Ustanowienie Sanktuarium
Klasztor oo Franciszkanów
Rynek Radziejowski
Obraz Matki Bożej Nieustajacej Pomocy w Radziejowie / Fot. Karol SzmagalskiMinęło niewiele czasu. Po licznych, wszechstronnych przygotowaniach w dniu 16 sierpnia 2015 roku na Rynku Radziejowa spotkali się mieszkańcy Radziejowa i wielu innych miejscowości na podniosłej uroczystości „Koronacji Matki Bożej Nieustającej Pomocy”. Na tę ceremonię przybyło także wielu pielgrzymów, którzy mieli niepowtarzalną okazję, by przez swoją obecność oddać Maryi naszą najwyższą cześć.
Procesja / Fot. Karol SzmagalskiAktu koronacji słynnego obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Radziejowie dokonał ks. bp Wiesław Mering, ordynariusz włocławski, podczas Mszy Św. Odprawionej na polowym ołtarzu zamontowanym w pobliżu Starego Ratusza na Rynku Radziejowa ). Radziejów gościł podczas uroczystości 4 biskupów, ponad 30 księży. Było wielu przedstawicieli miejscowych władz i nie tylko. .


Na Rynku / Fot. Karol SzmagalskiPamiatki / Fot. Karol SzmagalskiNieprzebrane Tłumy wiernych z Radziejowa i nie tylko uczestniczyło w perfekcyjnie zorganizowanej (mi. :zamontowano dwa telebimy, zapewniono możliwość nabycia pamiątek, była transmisja uroczystości ) o historycznym znaczeniu dla miasta i klasztoru uroczystości „Koronacji Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy” w Radziejowie.

Album Fotek

Warto przypomnieć, że o cudownym wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy najstarszym świadectwem łask otrzymywanych za wstawiennictwem obrazu Maryi są słowa ojca Alojzego Karwackiego, spisane podczas wizytacji prowincjalnej w 1905 r. Jak zauważył o. Karwacki, tuż po sprowadzeniu Wizerunku w radziejowskiej świątyni ojców franciszkanów nastąpił szczególnie silny rozwój kultu maryjnego. Potwierdzały to liczne wota, wspominane w 1927 r. na łamach Przewodnika Katolickiego przez ks. Jana Wieczorka, diecezjalnego administratora kościoła.

Więcej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.