Facebook Google+ Twitter

Koronczik: Wstydzę się za braki w raporcie MAK

Pracownik lotniska Siewiernyj w wywiadzie dla Gazety Wyborczej przyznaje, że "jako Rosjaninowi jest mu wstyd za braki w raporcie MAK". Aleksander Koronczik mówił także o zaniedbaniach ze strony kontrolerów lotu, którzy jego zdaniem powinni poinformować załogę tupolewa o odchyleniu od kursu.

Podwozie polskiego tupolewa / Fot. staszewski/Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 2.5.Niepoinformowanie załogi Tu-154M o kilkudziesięciometrowym odchyleniu od kursu, to zdaniem Aleksandra Koronczika najpoważniejsze zaniedbanie obsługi wieży kontroli lotów. Ten błąd Rosjanin tłumaczy niewiedzą, która może wynikać ze złego wyposażeniem lotniska. "Przyrządy są tam bardzo nieprecyzyjne" - mówił w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Koronczik uważa, że opis błędów wieży powinien zostać uwzględniony w końcowej wersji raportu MAK. Przyznaje, że jako Rosjaninowi jest mu wstyd, że się tak nie stało.

Pracownik lotniska Siewiernyj tłumaczył także przyczyny milczenia kontrolerów w ostatnich chwilach lotu. Twierdzi, iż spowodowane było to lękiem przed odpowiedzialnością za ewentualną katastrofę. "Woleli milczeć i tym samym stworzyć wrażenie, że pilot leci na własną odpowiedzialność" - mówił Gazecie Wyborczej.

Źródło: gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W pełni się z Tobą zgadzam, Lady:) Ciekawi mnie tylko gdzie jest w tej chwili pan Aleksander Koronczik. Podobno po wywiadzie z GW rozpłynął się. Obawiam się, że w najlepszym razie przechodzi 'pranie mózgu':(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lady P.
  • Lady P.
  • 19.01.2011 21:16

Cóż. Tak niewiele i dużo zarazem trzeba, aby na takich stwierdzeniach budować(budować!) lepsze stosunki między Polakami i Rosjanami. Nie zaś pomiędzy politycznymi, wyrachowanymi tuzami. Pan Aleksander Koronczik mówi uczciwie. I przecież o to chodzi. I tylko takie normalne, ludzkie i zdrowe między narodami relacje mogą mogą zawstydzić "polityków". Ale nie zawstydzą. Niestety. Oni żyją w innej rzeczywistości. Wyalienowali się z publicznego, tj. realnego życia tzw. szarych ludzi, którzy potrzebują zgody i prawdy jak pustynia wody. I gniew. I żal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.