Facebook Google+ Twitter

Koronki znów modne - trendy inspirowane folklorem

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-10-16 08:52

W weekend w Łodzi odbył się finał jubileuszowej X edycji konkursu Moda Folk. W siedzibie Krajowej Izby Mody zaprezentowano 11 kolekcji młodych projektantów z całej Polski.

- Ideą konkursu jest zainteresowanie twórców właśnie folklorem, nie tylko polskim - mówi Kinga Gromek, wiceprezes Krajowej Izby Mody.

fot. Express Ilustrowany/X edycja konkursu Moda Folk.Oprócz elementów rodem z Łowicza czy Podhala zaprezentowano więc także kolekcje inspirowane kulturą duńską, afrykańską, peruwiańską, a nawet starogermańską mitologią. Przejawiało się to nie tylko we wzornictwie, pojedynczych elementach ubioru, ale także w użytych materiałach. II miejsce w konkursie zajęła np. kolekcja Emilii Świder i Katarzyny Piotrowskiej, zatytułowana "Filcomania", która opierała się na duńskiej metodzie zdobienia tkanin filcem. Zaprezentowane stroje, zarówno te wieczorowe, jak i sportowe, wyróżniały od tych spotykanych na co dzień na ulicy głównie nadruki.


Po burzliwych obradach, pierwsze miejsce i cztery tysiące złotych nagrody przypadło Katarzynie Lewandowskiej i jej kolekcji "Folkiem wycinane".

fot. Express Ilustrowany/X edycja konkursu Moda Folk.Pokaz mody zorganizowało w sobotę również centrum handlowe przy ul. Piotrkowskiej

- Chcieliśmy pokazać, że ulica Piotrkowska to też miejsce handlowe, że w Łodzi można robić zakupy nie tylko w Manufakturze czy Galerii - tłumaczy Danuta Łapkiewicz, właścicielka jednego z butików. - Poza tym nasze kolekcje są unikatowe. Panie, które u nas będą kupować ciuchy, mogą mieć pewność, że nigdzie indziej nie spotkają kobiety w takiej samej rzeczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • M P
  • 19.10.2006 11:42

Szkoda, że autor artykułu nie wspomniał, że obydwie fotografie przedstawiają efekt pracy mojej znajomej projektanki - Joanny Miszteli. www.misztela.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta babeczka u góry coś jakby śmielsza bestyjka. Szkoda, że wzrok nie ten, a okular zamglony...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.