Facebook Google+ Twitter

Korony z Piastem mecz nieostatniej szansy

W sobotę kielecki zespół zagra wyjazdowy mecz w Gliwicach z Piastem. Sytuacja w dolnej części tabeli Ekstraklasy, a także niewielka różnica punktowa między obydwoma drużynami pokazuje jak ważne może być to spotkanie.

Dla przypomnienia dodam, że Korona z dwudziestoma trzema punktami plasuje się na 11. miejscu, natomiast Piast dzierży czternastą pozycję, z dwudziestoma oczkami na koncie. Mimo takiej sytuacji trener Marcin Sasal nie traktuje najbliższego meczu szczególnie, ani wyjątkowo:

- Liga pokazała, że za dwie lub trzy kolejki może nam się znowu trafić kolejny ważny mecz. Jest teraz szansa na złapanie dużego oddechu, ale nie jest to jeszcze rywalizacja, która zadecyduje o naszym utrzymaniu lub spadku. W tej rundzie każdą potyczkę gramy pod dużą presją. W tabeli wiosny mamy w tej chwili 8 punktów, co daje nam aż 5. miejsce. Trzeba sobie więc uświadomić, że nie jest tak źle - mówi trener „żółto-czerwonych”.

Nie wszyscy zawodnicy są w pełni gotowi na spotkanie, dlatego też nie podano składu, ani taktyki. Prawdopodobnie zajdzie potrzeba wystawienia innego zawodnika na pozycję Ediego Andradiny, któremu odnowiła się kontuzja nogi. Pozostali zawodnicy nie powinni mieć większych problemów zdrowotnych, choć - jak przyznaje trener - nie brakuje drobnych kontuzji, które jednak nie spowodują znacznych roszad w składzie.

Bramkarz Zbigniew Małkowski bronił zespołu. Według niego stracone punkty i bramki w lidze oraz Pucharze Polski były raczej dziełem przypadku i nie odzwierciedliły w pełni postawy piłkarzy na boisku.

Miejmy nadzieje, że sobotni mecz nie będzie kolejnym przypadkowym, ale w pełni taktycznie i skutecznie rozegranym spotkaniem. Wtedy też zapewnienia i obietnice trenerów nie będziemy rozpatrywać w konwencji primaaprilisowego żartu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.