Facebook Google+ Twitter

Korpiklaani na jedynym koncercie w Polsce

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-07-19 23:59

Podczas tegorocznej Metalmanii 2007, w katowickim Spodku zespół zapowiedział, że jesienią ponownie pojawi się w naszym kraju i słowa dotrzymał. Finowie zagrają 17 października we wrocławskim klubie Firlej.

Korpiklaani, będą promować w Polsce swój najnowszy album "Traveskanto", który w tygodniu premiery zagościł na listach przebojów w Niemczech i Finlandii. Zespół tworzy muzykę, która jest pomieszaniem folku i metalu, a duża cześć z nich to autentyczne fińskie ludowe kompozycje, wzbogacone metalowym cięciem dają oryginalny i ciekawy efekt. Na najnowszym albumie grupy znajdziemy 11 takich kompozycji.
Korpiklaani podczas Metalmanii 2007 w katowickim Spodku / Fot. Wojciech Lenartek
Zespół powstał 2002, a właściwie przekształci się z innego zespołu Shaman, gdy Jonne Järvelä (wokal) postanowił zmienić nieco styl grania i skierować swoją twórczość w kierunku tradycyjnego fińskiego folku z dodatkiem metalowego thrashu. Do formacji Korpiklaani przyłączyli się również pozostali członkowie Shaman, grający na skrzypcach Jaakko Lemmetty, basista Arto Tissari, grający na bębnach Matson, gitarzysta Toni Honkanen oraz perkusista Ali Määttä. Pierwszy album był, "Spirit Of The Forest", który ukazał się w 2003 roku. W 2005 roku premierę miała kolejna płyta finów "Tales Along This Road", dodatkowo skład zespołu poszerzył się o akordeonistę Juho Kauppinena. W 2006 roku na rynku ukazuje się krążek "Voice Of Wilderness", a z zespołu odchodzą Arto Tissari zastąpiony później przez Jarkko Aaltonena oraz Ali Määttä i Toni "Honka" Honkanen.

W roku 2007 wychodzi najnowszy album zespołu "Traveskanto", który obecnie grupa promuje na licznych koncertach w Europie i Japonii.

Polscy fani będą mogli zobaczyć Leśny Klan (dosłowne tłum. z fińskiego słowa Korpiklaani) 17 października we Wrocławiu w klubie Firlej.

Oficjalna strona zespołu
Profil na MySpace

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus za zachętę do zapoznania się z twórczością zespołu. Info jest zwięzłe i na temat. Plus! W sumie to odważne połączenie metalu z folkiem. Brzmi to ciekawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.