Facebook Google+ Twitter

"Korporacja" – ten film naprawdę warto zobaczyć!

Dzisiaj w programie TV4 o godz 20, zostanie pokazany jeden z najlepszych hitów filmowych na temat działalności międzynarodowych koncernów. Ze względu na poruszaną tematykę, film ten był wielokrotnie nagradzany.

Całe zło działalności korporacji polega na tym, że jej rentowność zależy od tego, jak duże koszty jest w stanie przerzucić na społeczeństwo. Jedynym celem działalności koncernów jest osiągniecie maksymalnego zysku, bez względu na koszty społeczne. Tego właśnie oczekują giełdowi akcjonariusze. To nie kto inny jak właśnie ponadnarodowe koncerny są odpowiedzialne za tworzenie złych warunków zatrudnienia, unikanie płacenia podatków, czy też niszczenie środowiska naturalnego. W większości państw świata międzynarodowe koncerny posiadają też uprzywilejowaną sytuację prawną. Warto się też zastanowić czy nazwa zagraniczny inwestor dla określenia międzynarodowego koncernu jest nazwą właściwą?

Myślę, że podobnych pytań po obejrzeniu tego filmu może pojawić się znacznie więcej! Film pt. „Korporacja” jest doskonałym obrazowym odzwierciedleniem treści książki o tym samym tytule. To czego nie może oddać tekst, zawierający często przerażające, ale poniekąd suche fakty, może oddać obraz. Dlatego tym bardziej zachęcam do oglądania tego filmu zarówno tych wszystkich dziennikarzy obywatelskich jak i czytelników Wiadomości24, którzy chcą zrozumieć samą globalizację, jej ideologiczne przesłanki, rolę międzynarodowych koncernów, czy wreszcie argumenty samych antyglobalistów, do których się zaliczam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.