Facebook Google+ Twitter

Korporacje szukają pracowników

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2008-10-22 11:06

Trzydzieści firm, setki ofert staży czy praktyk i ponad 4 tys. zainteresowanych. We wtorek studenci i absolwenci wrocławskich uczelni mogli porozmawiać z przyszłymi pracodawcami.

Wszystko dzięki Dniom Kariery - targom pracy, organizowanym przez stowarzyszenie studenckie AIESEC na Politechnice Wrocławskiej. - Przyszedłem, bo chcę znaleźć najlepszą ofertę - tłumaczy Paweł Jabłoński, który kończy elektronikę i telekomunikację. Wie, że jako absolwent uczelni technicznej nie będzie mieć problemów ze znalezieniem pracy. Ale ceni sobie kontakt z przyszłym pracodawcą.

- Dzięki Dniom Kariery mogę porównać oferty poszczególnych firm. Mam kilkanaście kwestionariuszy do wypełnienia. Może już za kilka dni będę pracować? - zastanawia się. - To bardzo prawdopodobne - potwierdza Anna Lichota z firmy Nestle. - Na 60 osób, które co roku przyjmujemy na wakacyjne praktyki, zostaje z nami na dłużej ponad połowa. Jeśli sprawdzają się na stażu, dlaczego nie kontynuować z nimi współpracy?
Eurobank, Millennium, Unilever, Mars czy Danone - to tylko niektóre koncerny, które zorganizowały swoje stoiska na wrocławskich Dniach Kariery.

- Młodym ludziom wydaje się, że praca w wielkich korporacjach to cel niemożliwy do osiągnięcia. Nasza impreza pokazuje, że te marzenia są na wyciągnięcie ręki - tłumaczy Grzegorz Kordus, koordynator Dni Kariery.

mka
-
POLSKA Gazeta Wrocławska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.