Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14908 miejsce

Korpus nagrywa nową płytę

Trwają prace nad nowym albumem warszawskich klasyków hard rocka z grupy Korpus.

 / Fot. Dariusz MysłowskiZa kilka dni zakończą się sesje nagraniowe kolejnego nowego singla grupy Korpus zatytułowanego "Esemes". Premiera utworu odbędzie się jeszcze w październiku. Będzie to kolejna nowa piosenka z nowej płyty "Respekt", która ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku. Do tej pory poznaliśmy cztery nowe kompozycje Korpus: "Nafta", "Tajemnice", "Respekt" oraz "Bal Żebraków".

Zespół KORPUS wygrał w latach 1981-85 r. większość rockowych festiwali w naszym kraju (Jarocin 1983 r. - I miejsce w swojej kategorii muzycznej). Zdobył też laury m.in. na festiwalach: OPEN ROCK, ROCK NA WYSPIE, MUZYKA MŁODYCH, ROCK GALICJA, ROCK ARENA, ROCK GIEŁDA, ROCK SKRA.

W połowie lat 80-tych KORPUS był klasyfikowany w pierwszej piątce rockowych kapel obok TSA, TURBO, KAT, BANK, z którymi zagrał wiele wspólnych tras i koncertów. Ten olbrzymi sukces zaowocował podpisaniem z ówczesną Rock Estradą kontraktu i mnóstwem koncertów w kraju i za granicą (m.in. dużym koncertem na Torwarze w Warszawie z ODDZIAŁEM ZAMKNIĘTYM). W 1985 r. video clip „Królowa balu” utrzymywał się przez pół roku w czołówce Telewizyjnej Listy Przebojów TVP1.

W 1989 roku KORPUS zagrał serię koncertów w różnych miastach. Wśród nich był również prestiżowy występ na imprezie „SOS” Jacka Kuronia, gdzie w finale zespół wykonał utwór „Wiara”, skomponowany specjalnie na tę okazję. Niedługo po tym, w czerwcu 1990, KORPUS zawiesił działalność.

W 2013 r., w grudniu, wokalista Janusz „Johan” Stasiak reaktywował zespół. Grupa rozpoczęła koncertować w Warszawie na wiosnę, startując w Progresji, a następnie objeżdżając główne kluby w Warszawie. W kwietniu również zespół zarejestrował singla pt. „Bal Żebraków” w studiu Winicjusza Chrósta, który promował powrót Korpusu na rynek muzyczny. Numer ten dostał się na 7 miejsce listy przebojów Polisz Czart w brytyjskim Radiu Verulam i trafił na krajowe listy radiowe.

Na początku 2014, w Warszawie odbyła się sesja zdjęciowa w atelier Sławka Haratyma. Z zespołem również współpracuje Richard Lohr , jeden z najlepszych fotografików w USA. W grudniu 2014 do zespołu wrócił basista Cezary ”Dziadek” Łostowski , który był podporą sekcji w najlepszych latach koncertowych Korpusu. W 2015 do kapeli dołączył Włodek "Mariano" Tyl (instr. klawiszowe/wokal).

Korpus od początku 2016 roku nagrywa nowy materiał. Absolutnie świeże brzmienie i nowy repertuar pokazał w czasie I edycji Heavy Metal Fest w Wa-wie w klubie Fugazi, która odbyła się 30.01.2016 roku.

W połowie 2015 r. ukazał się singel zespołu „Tajemnice” i wideoklip do niego. Na wielu listach w rockowych radiach ballada ta znalazła się na czołowych miejscach.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.