Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27543 miejsce

Korrida w Katalonii zakazana

Kataloński parlament przegłosował w środę zakaz organizowania walk z bykami. Wniosek został poparty przez 68 deputowanych. Przeciwnych pomysłowi było 59 polityków, a dziewięciu wstrzymało się od głosu.

Matador zabija byka / Fot. Kamil MacniakNowe prawo wejdzie w życie 1 stycznia 2012 roku. Obowiązywało będzie w całym regionie Katalonii. Opozycyjna Partia Ludowa już zapowiedziała zaskarżenie ustawy do hiszpańskiego Trybunału Konstytucyjnego.

Głosowanie wywołało nie lada zamieszanie w katalońskim parlamencie. Przeciwnicy wniosku o zakazie korridy fotografowali się w czarnych koszulkach z wizerunkiem byka z wpisanymi w jego sylwetkę słowami CAT (skrót od Catalunya) - informuje Życie Warszawy

Zwolennicy obawiali się przegranej i dyskretnie liczyli głosy. Każda ze stron robiła niemal wszystko aby przekonać do swoich racji deputowanych, którzy zamierzali wstrzymać się od głosu w tej sprawie.

Jednak prawdziwe nerwowa atmosfera panowała przed parlamentem. Po jednej stronie placu zwolennicy korridy ustawili zdjęcia dorodnych byków oraz katalońskie flagi z wizerunkiem tych zwierząt. Organizacje broniące praw zwierząt, które były współautorami zakazu, rozwiesiły oblane czerwoną farbą plakaty. Do ostatnich minut głosowania, jego wynik był trudny do przewidzenia. Wynikało to z identycznej liczby deputowanych, którzy popierali pomysł jak i tych, którzy nie byli jego zwolennikami.

Ostatnia walka z bykami odbędzie się w grudniu przyszłego roku. Partia Ludowa i organizacje związane z korridą liczą na Trybunał Konstytucyjny. Jeśli sędziowie uchyliliby ustawę o zakazie korridy, oznaczałoby to, że niezgodne z konstytucją jest również prawo, które od 11 lat obowiązuje na Wyspach Kanaryjskich, które zakazuje "krwawych fiest z udziałem zwierząt". Tamtejszy parlament ustanowił to w 1989 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.