Facebook Google+ Twitter

Korupcja przy sprzedaży praw do F1? Bankier aresztowany

Aresztowano bankiera Gerharda Gribkowsky'ego, podejrzanego o przyjęcie pięć lat temu 50 milionów dolarów łapówki podczas sprzedaży komercyjnych praw do Formuły 1.

Logo F1 http://www.flickr.com/photos/nic1/3892108237/sizes/l/in/photostream / Fot. nick@Prawa do nazwy Formuła 1 zostały sprzedane pięć lat temu przez Bayerische Landesbank do CVC Capital Partners. Monachijski bank był reprezentowany wtedy przez Gribkowskiego, który mógł otrzymać pieniądze w zamian za pomoc w przejęciu praw przez CVC.

Gribkowsky był częstym gościem padoku Formuły 1, szczególnie gdy trwał spór i w grę wchodziło utworzenie odrębnej serii. Wielokrotnie spotykał się również z szefem F1, Bernie Ecclestonem. Spekulacje rozgorzały gdy Gribkowsky założył w Austrii fundację charytatywną w Austrii.
Bankier został aresztowany i zostały mu przedstawione zarzuty korupcji i oszustw podatkowych przy sprzedaży praw do Formuły 1.
Nie wiadomo od kogo Gribkowsky miał wziąć pieniądze, a obecny właściciel praw do F1, czyli CVC, odmawia komentarzy.

Z przedstawionego opinii publicznej oświadczenie wynika jedynie, że brak wiedzy na temat przekazywania Gribkowsky'emu pieniędzy przy załatwianiu spraw związanych z Formułą 1.

Źródło: f1ultra.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.