Facebook Google+ Twitter

Korupcja w dolnośląskiej Platformie? Błaszczak: Tusk chowa się za plecami Kopacz

PiS domaga się podjęcia działań ws. afery korupcyjnej na Dolnym Śląsku. Złożył odpowiedni wniosek w tej sprawie, ale Ewa Kopacz ma na rozpatrzenie go 4 miesiące. Posłowie PiS mają za złe PO, że zamiata takie sprawy pod dywan. "Tusk chowa się za plecami Kopacz" - stwierdził Mariusz Błaszczak.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaPlatforma Obywatelska uznała, że afera dot. kupowania głosów działaczy na Dolnym Śląsku jest jej wewnętrzną sprawą i że nie chce jej prowadzić na łamach wszystkich gazet. Inaczej uważa PiS, który domaga się reakcji premiera. Ponieważ jej nie było, partia złożyła wniosek o nadzwyczajne posiedzenie komisji kontroli skarbowej - informuje Dziennik.pl.

Marszałek Ewa Kopacz uważa jednak, że w Sejmie nie powinno się dyskutować o aferze, w sprawie której toczy się postępowanie. Mariusz Błaszczak się z nią nie zgadza i twierdzi, że nie było takiego problemu, kiedy debatowano nad Amber Gold.

Szef Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że w sprawach niewygodnych dla Platformy Obywatelskiej "marszałek Ewa Kopacz stosuje sejmową "zamrażarkę", a premier chowa się za jej plecami".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.