Facebook Google+ Twitter

Korupcja w MSZ. Sikorski zwalnia, CAM Media się broni

Po zwolnieniu naczelniczki wydziału zamówień publicznych w biurze dyrektora generalnego MSZ Moniki F., Radosław Sikorski zapowiedział sprawdzenie wszystkich kontrolowanych przez nią przetargów. Czego może się dowiedzieć?

Szef MSZ Radosław Sikorski (po lewej) / Fot. EPA/JULIEN WARNANDJak informuje wyborcza.pl, Monice F. postawiono zarzut ustawienia wartego 34 mln zł przetargu. Wygrało go konsorcjum firm EasyLog, It.expert i Cam Media. "Zmowa przetargowa" miała polegać na tym, że z konkursu wycofali się inni oferenci, którym później zwycięzca przetargu zlecał prace przy projekcie.

Należy przypomnieć, że firma CAM Media w czasie ostatnich wyborów przygotowywała kampanię Platformy Obywatelskiej, a jej prezes Adam Michalewicz jest przyjacielem Sławomira Nowaka. Prokuratura nie ma jednak dowodów na udział CAM Media w zmowie. Firma stanowczo zaprzecza wszystkim doniesieniom. "Oczywistym nadużyciem i insynuacją jest wysnuwanie wniosków o uwikłanie CAM Media w relacje korupcyjne" - piszą w specjalnym oświadczeniu przedstawiciele firmy i zapowiadają kroki prawne przeciwko piszącym o sprawie mediom oraz wszystkim tym, którzy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje.

Sam minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapowiada, że w MSZ nie ma miejsca dla skorumpowanych urzędników. "W ministerstwie pracuje 4,5 tysiąca osób. Jest tam jakiś promil ludzi, który decyduje się wyrzucić swoje życie za okno, i z tym zawsze walczymy. Gdy były podejrzenia o łapówki za wizy, wyrzuciłem całą zmianę w Łucku. Gdy szmuglowano papierosy, to nastąpiły natychmiastowe wydalenia" - zdradza szef polskiej dyplomacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zmowa? Korupcja? Ustawianie czegoś? To chyba niemożliwe zupełnie w drugiej kadencji naprawiania rzeczywistości..............

Komentarz został ukrytyrozwiń

MSZ przeżarte korupcją. Sikorski mając honor natychmiast podałby się do dymisji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.