Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23047 miejsce

Korupcja w MSZ. Sikorski zwalnia, CAM Media się broni

Po zwolnieniu naczelniczki wydziału zamówień publicznych w biurze dyrektora generalnego MSZ Moniki F., Radosław Sikorski zapowiedział sprawdzenie wszystkich kontrolowanych przez nią przetargów. Czego może się dowiedzieć?

Szef MSZ Radosław Sikorski (po lewej) / Fot. EPA/JULIEN WARNANDJak informuje wyborcza.pl, Monice F. postawiono zarzut ustawienia wartego 34 mln zł przetargu. Wygrało go konsorcjum firm EasyLog, It.expert i Cam Media. "Zmowa przetargowa" miała polegać na tym, że z konkursu wycofali się inni oferenci, którym później zwycięzca przetargu zlecał prace przy projekcie.

Należy przypomnieć, że firma CAM Media w czasie ostatnich wyborów przygotowywała kampanię Platformy Obywatelskiej, a jej prezes Adam Michalewicz jest przyjacielem Sławomira Nowaka. Prokuratura nie ma jednak dowodów na udział CAM Media w zmowie. Firma stanowczo zaprzecza wszystkim doniesieniom. "Oczywistym nadużyciem i insynuacją jest wysnuwanie wniosków o uwikłanie CAM Media w relacje korupcyjne" - piszą w specjalnym oświadczeniu przedstawiciele firmy i zapowiadają kroki prawne przeciwko piszącym o sprawie mediom oraz wszystkim tym, którzy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje.

Sam minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapowiada, że w MSZ nie ma miejsca dla skorumpowanych urzędników. "W ministerstwie pracuje 4,5 tysiąca osób. Jest tam jakiś promil ludzi, który decyduje się wyrzucić swoje życie za okno, i z tym zawsze walczymy. Gdy były podejrzenia o łapówki za wizy, wyrzuciłem całą zmianę w Łucku. Gdy szmuglowano papierosy, to nastąpiły natychmiastowe wydalenia" - zdradza szef polskiej dyplomacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zmowa? Korupcja? Ustawianie czegoś? To chyba niemożliwe zupełnie w drugiej kadencji naprawiania rzeczywistości..............

Komentarz został ukrytyrozwiń

MSZ przeżarte korupcją. Sikorski mając honor natychmiast podałby się do dymisji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.