Facebook Google+ Twitter

Korupcja w prokuraturze i Sądzie Najwyższym? "Nieskazitelność sędziów"

Prokuratura Apelacyjna w Krakowie umorzyła z braku podstaw prawnych śledztwo ws. operacji specjalnej CBA z czasów Mariusza Kamińskiego, która miała wykazać, że w polskich sądach można "załatwić" korzystne orzeczenia. Poseł Kamiński protestuje i żąda wyjaśnień Prokuratora Generalnego.

Prokuratura Apelacyjna w Krakowie umorzyła śledztwo, dotyczące m.in. powoływania się na wpływy w Sądzie Najwyższym (SN). Podstawą w sprawie były materiały zgromadzone przez CBA. Według krakowskiej prokuratury – materiały nie miały podstaw prawnych. Były zgromadzone wbrew przepisom o działaniu CBA, a nadto ówczesny szef CBA Mariusz Kamiński miał wyłudzić zgodę na stosowanie podsłuchu wobec podejrzanych.

Zdaniem mediów – operację specjalną pod kryptonimem "Yeti", która miała wykazać, że przed polskimi sądami "można załatwić" korzystne orzeczenia, podjęto w czasie, gdy służbą CBA kierował Mariusz Kamiński, obecnie wiceprezes PiS i poseł tej partii. Gdyby śledztwo CBA zostało zakończone zarzutami, wówczas w stan oskarżenia byliby postawieni sędziowie Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, prokuratorka z prokuratury Wrocław Krzyki-Zachód, a nawet sędziowie Sądu Najwyższego.

"Nie ma żadnych materiałów pozwalających rzucać cień podejrzenia na nieskazitelność charakteru któregokolwiek z sędziów Sądu Najwyższego" - powiedział w środę dziennikarzom sędzia Stanisław Dąbrowski, pierwszy Prezes Sądu Najwyższego" – informuje portal polskieradio.pl.

Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, Stanisław Dąbrowski, mówił dziennikarzom, że do dziś nie ma żadnych materiałów, które – jak to określił - pozwalałyby rzucać cień podejrzenia na "nieskazitelność charakteru którekolwiek z sędziów Sądu Najwyższego". Sprawa, jak to określił, wynikła z tego, że "pewien pan przegrał sprawę w SN i poszedł do CBA zawiadomić, że "dał łapówkę osobie lub osobom podających się za pośredników w kontaktach z sędziami, a mimo to przegrał sprawę".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.