Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10594 miejsce

Korupcja w Sądzie Najwyższym? 2 mln zł łapówki za kasację wyroku?

"Gdzie nie ma kary, tam nie ma miary" – głosi jedno z przysłów polskich. Choć prawda ta ma szersze potwierdzenie w życiu – w przypadku sędziów Sądu Najwyższego nie daje wiary. A jednak media chcą tego dowieść.

Sonda

Korupcja to w Polsce sposób na wszystko?

 / Fot. DocentX/domena publicznaNiedawno media donosiły o korupcji i kupowaniu korzystnych wyroków w Sądzie Najwyższym (SN). Doniesieniom tym zaprzeczył oficjalnie pierwszy prezes Sądu Najwyższego. Dzisiejszy Dziennik.pl pisze, powołując się na
"Gazetę Polską Codziennie", o konkretnej korupcyjnej sprawie w SN - załatwianiu kasacji, która miała kosztować 2 miliony złotych. Jak podkreśla gazeta - gdyby te doniesienia miały się potwierdzić, to byłby to największy skandal sądowy w Polsce.

Korupcja w Prokuraturze i Sądzie Najwyższym


Według "Gazety Polskiej Codziennie" - dwóch milionów złotych żądali prawnicy za pozytywne rozstrzygnięcie skargi kasacyjnej w Sądzie Najwyższym. Chodziło o sprawę biznesmena Józefa Matkowskiego, który przegrał proces sądowy o zapłatę 17 mln zł na rzecz swojego wspólnika. Prawnicy, którzy byli z biznesmenem w kontakcie - adwokat B. i warszawski radca prawny Ryszard Kuciński (zmarł w zeszłym roku), dali mu propozycję nie do odrzucenia - zaproponowali "załatwienie sprawy". Ale miało to kosztować 2 mln zł.

Korupcja w polskim konsulacie w Łucku

Pośrednikiem pomiędzy prawnikami a sędziami Sądu Najwyższego - czytamy w serwisie Dziennik.pl - był Bogusław Moraczewski, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, który według gazety, odszedł niedawno w stan spoczynku. W związku z ofertą, Józef Matkowski zgłosił się do CBA, które przez cztery lata prowadziło w tej sprawie operację specjalną, o kryptonimie Alfa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Na jednym z portali przeczytałam wypowiedź prokuratorów z Krakowa , którzy prowadzili sprawę " operacja specjalna Alfa " Powiedzieli [cytuję]
Akcja CBA była inspirowana , złe drzewo urodziło złe owoce .
Szkoda ,że Autor artu zacytował GPC a wypowiedzi zainteresowanych nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W sondzie, która zamieszczona jest obok, brakuje mi jednego pytania. Przed pytaniem" "Tak, chyba tylko Włosi nas wyprzedzają", powinno być pytanie: "Tak, przegoniliśmy nawet Włochów".

Tak! Przegoniliśmy nawet Włochów, bo u nas korupcja jest jednym ze sposobów na wszystko. Jeżeli w państwie takim jak Polska, nawet Polski Prezydent nie wie co to jest uczciwość to ten kraj zmierza się pomału w bagno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Operację specjalną Alfa prowadziło CBA za czasów Mariusza Kamińskiego . Prokurator Generalny umorzył sprawę . Podejrzewam ,że pan Kamiński robi tzw przecieki informując o swoich wątpliwościach tylko media ściśle związane z PiS . GPC , GP , niezależna pl . Zemsta na Seremecie za jego ostatnie wypowiedzi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby pan Matkowski od razu zgłosił sprawę do CBA,a te sprowokowało przyjęcie łapówki,-było by już po sprawie.
teraz to już brzmi,jak pomówienie.Moim zdaniem to insynuacje,chociaż znając życie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.