Facebook Google+ Twitter

Korupcja w służbie zdrowia. 6 osób zatrzymanych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-18 16:09

ABW zatrzymała 6 osób w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w służbie zdrowia. Wśród nich są dyrektorzy szpitali, między innymi z Warszawy i Śremu.

Naczelnik wydziału przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Łodzi Bogumiła Tarkowska powiedziała, że dochodzenie w tej sprawie jest prowadzone przez łódzką prokuraturę od 2007 roku. Dotyczy ono przyjmowania korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcje publiczne w zakładach opieki zdrowotnej od przedstawicieli ustalanych spółek, w zamian za doprowadzenie do wygrania przez te spółki przetargów. Konkursy dotyczyły dzierżawy oferowanych urządzeń oraz sprzedaży odczynników laboratoryjnych. Do tej pory w śledztwie zarzuty przedstawiono 32 osobom.

Bogumiła Tarkowska poinformowała, że obecnie trwają czynności procesowe z udziałem zatrzymanych dzisiaj osób. Do tej pory zarzuty postawiono trzem osobom, a dwie z nich zostały już przesłuchane w charakterze podejrzanych. Sukcesywnie są przesłuchiwane kolejne osoby. Jeśli zarzuty się potwierdzą, zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.