Facebook Google+ Twitter

Korupcja wyborcza w Wałbrzychu mistyfikacją?

Wycofał się kolejny świadek afery korupcyjnej z Wałbrzycha. Coraz więcej faktów wskazuje na to, że cała sprawa była tylko mistyfikacją lokalnych mediów.

Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:110._Pozna%C5%84ski_sztab_wyborczy_PO,_21.10.2007_%284%29.JPG5 stycznia świadek w sprawie korupcji wyborczej w Wałbrzychu odwołał swoje zeznania. W piśmie wysłanym do prokuratury stwierdził, że do przekazywania nieprawdziwych informacji skłoniła go jedna z lokalnych stacji telewizyjnych. Ewa Ścierzyńska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, która prowadzi śledztwo dotyczące ewentualnej korupcji wyborczej w Wałbrzychu, potwierdziła tę informację. Dane mężczyzny nadal są nieznane opinii publicznej. Przyznała również, że z zeznań na temat korupcji wyborczej wycofał się wcześniej inny świadek.

Jeden z kandydatów na prezydenta Wałbrzycha, Patryk Wild (niezrzeszony), złożył w sądzie w Świdnicy protest wyborczy. Twierdzi, że podczas wyborów dochodziło do kupowania głosów i domaga się powtórzenia wyborów do rady miasta i powiatu oraz wyborów prezydenta miasta. O procederze nakłaniania do mówienia nieprawdy na temat korupcji wyborczej jako pierwszy poinformował mec. Wojciech Koncewicz, reprezentujący przed świdnickim sądem 23 radnych PO i SLD. Zaprezentował pismo Marcina K. informujące prokuraturę, że nakłaniano go do składania fałszywych zeznań przez wałbrzyską TV Twoja. Wcześniej K. twierdził przed kamerami, że kupował głosy dla PO.

Pytany przez sąd Jacek Grabowski, naczelny TV Twoja, zaprzeczył jakoby miał płacić ludziom opowiadanie przed kamerą o korupcji wyborczej. Potwierdził jednak, że za dostarczenie informacji i materiałów na ten temat redakcja wyznaczyła nagrodę tysiąc zł.

Koncewicz poprosił o odrzucenie protestu wyborczego oraz stwierdził, że dowody przedstawione na sali sądowej stanowią duży kontrast dla tego, co prezentowały niektóre media.

Śledztwo w sprawie korupcji wyborczej w Wałbrzychu w czasie wyborów samorządowych prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Świdnicy już od 10 grudnia. Za takie przestępstwo grozi do 5 lat więzienia. Śledztwo wszczęto na podstawie materiałów przekazanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne we Wrocławiu. Rzeczniczka prokuratury przyznała, że pieniądze i alkohol oferowali wałbrzyszanom głównie działacze i sympatycy jednego z komitetów wyborczych, ale zdarzali się również członkowie drugiego komitetu, którzy namawiali ludzi do głosowania na ich kandydata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Janusz Bartkiewicz
  • Janusz Bartkiewicz
  • 12.01.2011 15:27

To żadna mistyfikacja. Korupcja wyborcza miała miejsce w przeszłości ( co najmniej od roku 2000), jak również i podczas obecnych wyborów. Mistyfikacja są ci świadkowie, którzy prawdopodobnie są efektem "oddolnych działań" aktywistów jednego z aktywnych ugrupowań (nagminnie od lat kupującego głosy), które za wszelką cenę chce unieważnić wybory. W obliczy Temidy, ci świadkowie, zdali sobie sprawę z zagrożenia wynikającego z faktu składania fałszywych zeznań i po prostu ze swoimi rewelacjami dali sobie spokój. Najśmieszniejsze jest to, że w Wałbrzychu najgłośniej krzyczy "łapać złodzieja", sam "złodziej". Ot i wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja Obywarel
  • Ja Obywarel
  • 06.01.2011 09:05

Podobnież żyjemy w państwie prawa i dlatego dopóki się nie udowodni winy i Sąd nie skaże prawomocnym wyrokiem nikt nie ma prawa osądzać o winie lub jej braku. To samo dotyczy również dziennikarzy, którzy bardzo często ferują samodzielne wyroki. Nie taka jest rola dziennikarstwa. Dziennikarz ma komentować, od orzekania o winie są Sądy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wałbrzych
  • wałbrzych
  • 05.01.2011 19:06

Mistyfikacją się okazują.... kolejni świadkowie się wycofują z zeznań.. blebleble.. to się nazywa zamiatanie sprawy. My wiemy swoje co się dzieje w Wałbrzychu od lat.. i wiemy jak to się pod stołem załatwia, a wy "dziennikarze", nawet ci praktykanci, wykazalibyście się choć podstawową uczciwością w komentowaniu rzeczywistości..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.