Facebook Google+ Twitter

Korwin - Mikke dla RIA Novosti: Nie jestem prorosyjski

Pierwszy człowiek Kongresu Nowej Prawicy, Janusz Korwin - Mikke udzielił wywiadu dla rosyjskich RIA Novosti. Obdarzył sąsiadów zza wschodniej granicy poprawną wizją Europy, potrzebą dobrych stosunków z Rosją i obrazkiem euroburdelu.

Janusz Korwin-Mikke (Kongres Nowa Prawica) http://europejczycy.info/34319/wiadomosci/polska/janusz-korwin-mikke-pozywa-po/attachment/1378122_10152028080617060_8801935897143774215_n/ licencja: CC3.0 / Fot. europejczycy.infoWizja Europy jaką roztacza Janusz Korwin-Mikke zdać się może odrestaurowanym obrazem Dostojewszczyzny. Blask i lokalny koloryt ożywiony lotem myśli prezesa Kongresu Nowej Prawicy budzi rzewne nuty: "Chcemy wrócić do normalnej Europy, to znaczy do tego, co było w XIX wieku. Nie było programów e-learningowych, a ludzie normalnie studiowali w Petersburgu, Monachium, Paryżu. Nie było strefy Schengen i po całej Europie można było jeździć bez paszportów" - ówczesną sielankę faworyzuje też ze względu na nieograniczone możliwości w transporcie towarów na całym Starym Kontynencie i znikome niedogodności taryf celnych.

Unia Europejska to twór znienawidzony przez Janusza Korwina-Mikkego. Dla Rosjan najlepsza okazja by dowiedzieć się co ich do tej pory ominęło, wedle wiedzy szefa KNP: "Grupa przyjaciół, którzy wyrzucili 900 miliardów euro w błoto na walkę z globalnym ociepleniem." Oczywiście, powtarza się znana już Polakom zapowiedź destrukcji. Rozwalanie europarlamentu i sławny burdel były jutrzenką idei, która wciąż kiełkuje. Korwin-Mikke mówi zatem, co trzeba zrobić wpierw: "Całkowicie zmieść strukturę. Zaorać pole i zasiać ponownie." Póki co, Unia Europejska jest bankrutem. To znamienne: "Ameryka - bankrut, prawie wszystkie kraje europejskie - bankructwo." Lada moment bankierzy rozpoczną egzekwować ściąganie długów: "I wszystko zawali się jak w dominie. System, który istnieje w UE, to najgłupszy ustrój."

Sojusznicy jakich prezes spodziewa się pozyskać w Parlamencie Europejskim to wciąż sfera planów i rozmów: "Teraz negocjujemy. Póki co, niczego więcej nie mogę powiedzieć. Poważne negocjacje."

Prorosyjskość jest często wytykana przez przeciwników politycznych Korwina-Mikkego, którzy czynią prezesowi KNP z tego zarzut: "Nie jestem prorosyjski, nie jestem antyrosyjski. Państwa nie mogą być przyjaciółmi, mogą jedynie mieć wspólne interesy. Ja osobiście uwielbiam Rosję." Nadmienia z rozbawieniem, że lubi być daleko od Polski, najchętniej w Chinach.

Wojna wedle opinii niektórych jest nieunikniona, zaś są i tacy, którzy uważają konflikt rosyjsko-ukraiński za lokalną awanturę. Korwin-Mikke chwali się swoim darem przewidywania przyszłości: "Dawno, dawno temu w rozmowie z rosyjskim ambasadorem w Polsce, powiedziałem, że Krym jeszcze wróci do Rosji." Szef Nowej Prawicy uważa, że zabór Krymu był właściwym i naturalnym rozwojem wydarzeń na świecie. Sam też myśli nad zaprowadzeniem radykalnych zmian na większą skalę, aniżeli wysadzanie gmachu europarlamentu w powietrze: "Sytuacja na świecie jest napięta. Są w Ameryce wpływowe koła - ja też mam swoje kontakty - które chciałyby rozpocząć nową wojnę światową. Powodem tego pozostaje Ukraina." Te oczekiwania pokładane są w Rosji, która mogłaby sprowokować większy konflikt i rozpocząć właściwą wojnę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

@Grzegorz Wasiluk - z pewnością otarła się myśl o podział "wędkarski" według starożytnych.

Korzystałem z tego adresu strony jaki widnieje w pańskim komentarzu, ale edytor w opcji "Link" widzi stronę w taki, a nie inny sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prosty podział: prorosyjski - antyrosyjski. Mówi, że nie prorosyjski, ale w RIA, a nie w Rijadzie. Kończę, by się nie nabawić gruźlicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Hadrian Komiński - "Wspomnienia z domu umarłych" Dostojewskiego, czy "Inny świat" Herlinga-Grudzińskiego przekładano wielokroć, często bez oficjalnej publikacji. Często przemilczę bardziej osobiste wątki z życiorysów niektórych znanych osób, żeby się nie nabawić pylicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jankowski. Pisze pan:

"(...)Nadmienia z rozbawieniem, że lubi być daleko od Polski, najchętniej w Chinach."

Przy czym niezalezna.pl (choć raz są faktycznie niezależni!) podaje oryginał:

"- Nie jestem ani prorosyjski ani antyrosyjski. Państwa nie mogą być przyjaciółmi, mogą mieć tylko wspólne interesy. Osobiście kocham Rosję. Ale nie ukrywam, że znacznie bardziej kocham kraje, które leżą bardzo daleko od Polski, na przykład Chiny kocham jeszcze bardziej - mówi Korwin-Mikke."

Nie chciałbym wierzyć, że jest pan na tyle głupi, że nie pojął ironii Mikkego. Muszę więc, z równym smutkiem, stwierdzić, że dopuszcza się pan celowych przeinaczeń, nie wnikając już w czyim interesie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oryginał wywiadu jest tutaj:

http://ria.ru/interview/20140528/1009734629.html

Na zdrowy rozum podanie odsyłacza do źródła należało do Autora powyższego omówienia. Sed habent sui fata faberi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.