Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21414 miejsce

Korwin- Mikke: Komuniści powinni zachować nazwy ulic

Domagał się przedawnienia zbrodni komunistycznych, później z Jaruzelskiego zrobił sentymentalistę, a z Kiszczaka geniusza. Teraz Janusz Korwin- Mikke sprzeciwia się zmianom komunistycznych nazw ulic, dróg, mostów, rond itp.

Ryszard Czarnecki powiedział, że ceni Janusza Korwin- Mikkego oraz lubi słuchać jego wypowiedzi. Trudno się dziwić Czarneckiemu; ze względu na swoją wiedzę oraz erudycję Korwin- Mikke od lat jest inspiracją dla kolejnych pokoleń polskich prawicowców. Problem polega na tym, że oprócz jego wielu mądrych oraz interesujących koncepcji, pojawiają się i takie, które zupełnie nie pasują do poprzednich. Gdyby je wyjąć, można by dojść do wniosku, że mamy do czynienia z kompanem Adama Michnika, a nie z apostołem prawicy.

Nagle słyszymy z ust Korwina, że katastrofy smoleńskiej była od początku jasna, a każdy tak jak Antoni Macierewicz propaguje teorię zamachu jest paranoikiem alb co najmniej nosicielem tzw. "wirusa smoleńskiego". Później okazuje się, że Wojciech Jaruzelski to wrażliwy człowiek, a generał Kiszczak to wybitna postać. Teraz w poczet ludzi wybitnych Korwin zaliczył on śp. Bronisława Geremka: "Profesor Geremek to był mój przeciwnik polityczny, ale to był przeciwnik, z którym można było rozmawiać. Teraz nie wiem, kto jest najwyższym przedstawicielem masonerii, Wielkiego Wschodu na Polskę. Za życia Geremka wiedziałem. Z profesorem zawsze można było porozmawiać, choć nie zgadzaliśmy się fundamentalnie. Była to dyskusja racjonalna. W porównaniu z tamtymi czasami odnoszę wrażenie, że środowisko Geremka straciło głowę i nie mam pojęcia kto ich burdelem rządzi. To był wybitny człowiek i ulicę można mu przyznać."- mówi Korwin- Mikke.

W 1992 roku Korwin- Mikke złożył projekt uchwały lustracyjnej. Był wówczas w obozie dzikich lustratorów, wtedy jak oszołom stał u boku Antoniego Macierewicza. Dzisiaj tak jak ówcześni przeciwnicy z salonu wyzywa Macierewicza od oszołomów. Ta zmiana pokazuje jaką polityczną ewolucję przeszedł Korwin- Mikke. Wydaje się, że z tamtego przekonania o konieczności rozliczenia PRL-u zostało niewiele. Jak wcześniej wspomniałem lider Kongresu Nowej Prawicy bardzo ciepło wypowiada się pod adresem Jaruzelskiego oraz Kiszczaka, głosi potrzebę przedawnienie zbrodni komunistycznych. Jego najnowszym pomysłem jest niezmienianie komunistycznych oraz faszystowskich nazw ulic, dróg, mostów, rond etc. Korwin mówi tak: "Ja jestem przeciwny walczeniu z symbolami przeszłości. W Paryżu jest metro Stalingrad, nikomu to nie przeszkadza. Są ulice imienia Lenina, Hitlera jeszcze nie ma, ale w przyszłości kto wie. To jest świadectwo historii. Trzeba to pokazywać, jeżeli je usuniemy, to nie będzie ostrzeżenia na przyszłość. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to jakaś główna arteria."- czytamy.

Jednocześnie Korwin- Mikke się dziwi, kiedy Jarosława Kaczyński zarzuca mu, iż działa na rękę postkomunistów.

https://plus.google.com/u/0/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kto na podstawie opinii jednej tylko ze stron wyda rychły werykt, jest niesprawiedliwy i niemądry. Polecam posłuchać bezpośrednio opinii prezesa Nowej Prawicy o lewicowych poglądach Michnika, Kiszczaka, Jaruzelskiego i innych.

Kilka słów prawdy o artykule: świadczący o braku zrozumienia podziału jaki stosuje pan Korwin-Mikke wobec ludzi polityki, lub próba demonizacji jego osoby. Janusza Korwin-Mikke cechuje niespotykana stałość poglądów, co stanowi istny ewenement.

Panie, Jerzy.
Nazywanie pana Korwin-Mikke "klaunem politycznym" wobec faktu istnienia pana Palikota, czy pana Tuska wraz z ich zmiennością poglądów, jest dla mnie niedorzeczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no cóż ulica u nas stalingradzka zniknęła z mapy Warszawy a w Brukseli jest

Komentarz został ukrytyrozwiń

Janusz Korwin- Mikke, to klaun polityczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.