Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15279 miejsce

Korwin- Mikke: Na tle Europy polscy politycy to geniusze

Rzadko zdarza się, aby Janusz Korwin- Mikke pozytywnie wypowiadał się na temat polskich polityków. Zazwyczaj bardzo mocno ich krytykuje i twierdzi, że ich miejsce znajduje się w kryminale.

 / Fot. Małgorzata Genca/Kurier LubelskiTym razem prawicowy polityk zdołał powiedzieć na ich temat coś dobrego. I to nawet o samych postkomunistach. Korwin- Mikke przypomniał, że kiedy prof. Marek Belka jako premierem, to nie uległ presji wytwarzanej przez Jacquesa Chiraca oraz Gerharda Schrodera i nie podniósł w Polsce podatków. Zaś ministra finansów, który lansował takie rozwiązanie zwolniłz
pracy.

Na tym jednak nie koniec; Korwin- Mikke pochwalił również innego postkomunistę, Leszka Millera. Nie powinno to być jednak zaskoczeniem, bowiem lider KNP od dawna twierdzi, że SLD jest bardziej prawicowe niż PiS. Korwin- Mikke pochwalił Millera za obniżenie podatków oraz akcyzy na alkohol.

Choć Korwin konkuruje z PiS-em na prawicy, powiedział również ciepłe słowo pod adresem tej partii. Lider KNP przypomniał, że za rządów braci Kaczyńscy został zlikwidowany podatek spadkowy, co mocno odróżnia Polskę od pozostałych państw europejskich (według Korwina, Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym zlikwidowano ten podatek).

Na koniec Korwin pochwalił też Platformą Obywatelską, za postawienie weta w sprawie rozszerzenia walki z globalnym ociepleniem oraz chłodną głowę w sprawie kupna szczepionek na świńską grypę ( Polska była jednym krajem w Europie, która nie kupiła tych szczepionek).

Oczywiście, wyżej przedstawione argumenty nie znaczą, że Korwin pozytywnie ocenia dorobek polskich rządów. Podkreśla jedynie, że na tle polityków europejskich, którzy doprowadzili swoje państwa do ruiny wypadają wyjątkowo dobrze.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.