Facebook Google+ Twitter

Korwin- Mikke porównuje Kaczyńskiego do Hitlera

Roman Giertych zdradził, że od wielu lat Jarosław Kaczyński jest jego największym politycznym wrogiem. Wygląda na to, że podobnie jest z Januszem Korwin- Mikke.

Lider KNP porównał PiS do NSDAP, a Jarosława Kaczyńskiego do samego Hitlera. Korwin twierdzi, ze PiS rzucił wszystkie siły na wybory uzupełniające do Senatu w Rybniku. Przy czym lider KNP zarzucił PiS-owi, że marnotrawi pieniądze podatnika: " PiS wielokrotnie przekroczył budżet przewidziany na kampanię. Przeprowadził w Rybniku „zebranie Klubu Poselskiego PiS” - po czym przez kilka dni 170 posłów PiS prowadziło kampanię. Koszty jej nie tylko nie zostały wliczone w koszty kampanii – ale zostały pokryte przez podatnika."- pisze na Facaebooku. Na poparcie swojej tezy przywołał artykuł z "Super Expressu" z którego wynika, że delegacja PiS zorganizowała imprezę z pieniędzy podatnika.

Liderowi KNP cała ta mobilizacja PiS przypomina historię z NSDAP: "Ciekawe, czy mieszkańcy z tego okręgu wyborczego dadzą się nabrać na hurra-propagandę PiS-u?W 1933 roku Niemcy dali się nabrać. Gdy notowania NSDAP zaczęły spadać, trafiły się przypadkiem wybory w najmniejszym kraju związkowym, Lippe-Detmold. Narodowi Socjaliści rzucili na nie wszystkie siły i pieniądze. I wygrali. Hasło dra. Józefa Goebbelsa: „Dziś Lippe – jutro całe Niemcy”, oparte o wynik tych wyborów, przekonało, niestety, i Niemców, i przywódców politycznych upadającej Republiki Weimarskiej - do przekazania władzy Adolfowi Hitlerowi.Stąd ta dramatyczna walka PiS o Rybnik. Hasło „Dziś Rybnik – jutro cała Polska” - jest już przygotowane. Mam nadzieję, że Ślązacy nie dadzą PiS-owi szansy na ponowną próbę budowy IV Rzeczypospolitej."- pisze.

Skąd ten atak Korwina na PiS?

Jest to walka o prymat na prawicy. Atakowanie PiS jest zatwierdzoną strategią polityczną Kongresu Nowej Prawicy. W ten sposób partia Korwina, chce przejąć głosy konserwatystów rozczarowanych PO. Stara, dobrze sprawdzona metoda osiągania komercyjnego sukcesu w Polsce polega na zwalczaniu Kaczyńskiego i Korwin właśnie to robi. Co ciekawe w tym celu używa retoryki salonowej. W dzisiejszym artykule zamieszczonym w "Najwyższym Czasie" pisze o PiS jako pożytecznych idiotach Rosji. Dokładnie tego zwrotu użył doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, prof. Roman Kuźniar. Ponadto lider KNP zarzuca Kaczyńskiemu, że obraził Ślązaków(chodzi o słynną "zakamuflowaną opcję niemiecką") a teraz się do nich podlizuje. Tyle tylko, że prezes PiS miał na myśli całej narodowości śląskiej, tylko tych z RAŚ-u. Warto jednak przypomnieć, że z powodu słów prezesa PiS salon wywołał ogólnonarodową histerią. W efekcie celebryci zaczęli masowo deklarować iż w spisie powszechnym wybiorą narodowość śląską.

Nie są to tylko pojedyncze przypadki używania przez
Korwin- Mikkego retoryki establishmentu w walce z PiS. Lider KNP wielokrotnie dowodził, że w Smoleńsku nie było żadnego zamachu, a katastrofę spowodowali piloci. Z kolei Antoniego Macierewicza nazywał paranoikiem.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.