Facebook Google+ Twitter

Korwin-Mikke doniósł na Palikota do prokuratury

Lider Kongresu Nowej Prawicy złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Janusza Palikota. Według Korwin- Mikkego wzywanie do likwidacji państwa polskiego jest przestępstwem.

 / Fot. Ryszard Hołubowicz / CC 3.0Chodzi o słynną wypowiedź Palikota, w której popularny polityk postuluje likwidację obecnych państw europejskich. Na ich gruzach powstałoby superpaństwo europejskie, które byłoby zdolne rywalizować z największymi potęgami na świecie.

Korwin-Mikke na zwołanej konferencji prasowej przeczytał kilka fragmentów z kodeksu karnego, z których wynika, że podejmowanie działalności zmierzającej do zlikwidowania niepodległości państwa polskiego jest przestępstwem. Osoba, która takie praktyki stosuje podlega karze więzienia. Ponadto Korwin przypomina, że Palikot składał poselskie ślubowanie, w którym obiecywał bronić suwerenności naszego państwa.

Czy to już koniec współpracy Korwin-Mikke - Palikot?

W czasie ostatniej kampanii parlamentarnej obaj politycy zawiązali coś na wzór sojuszu politycznego; razem występowali w debatach, komplementowali się nawzajem. Kreowali się na jedyną, prawdziwą opozycję wobec tzw. bandy czworga do której należą: PO, PiS, SLD oraz PSL. W tym podziale na role Korwin- Mikke reprezentował prawdziwą prawicę, zaś Janusz Palikot lewicę. Sojusz ten nie był przypadkowy, Korwin-Mikke darzył Palikota dużym szacunkiem oraz uznaniem: "Wydawało się, że pan Palikot jest inny od tej bandy, ale okazało się, że jest inny, ale nie w tym sensie, w którym byśmy chcieli"- powiedział lider Kongresu Nowej Prawicy na konferencji. Najciekawsze jest tłumaczenie przez Korwina nieodpowiedzialnych zachowań jego byłego sojusznika: "Kiedy okazało się, że potęga biurokracji jest taka, że jego komisja "Przyjazne Państwo" nic nie mogła zrobić, Palikot po prostu oszalał".Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Sela Hyaper
 • Sela Hyaper
 • 30.08.2012 14:29

Ja bym wzieła cały ten teatr sejmowy pod sąd nap ; na Ukrainę tam by wiedzieli ze za winy trzeba płacić I nie ważne kim się jest, wina to wina .W sejmie boją się takiej polityki że za błędy polityk płaci więzieniem bo któż by został na stołku,W Polsce rządzą dwie mafie MF czyli mafia polityczna i ŚMK czli światowa mafia katolicka, ze stolicą w Watykanie te dwie mafie tak dobrze ze sobą współpracują że nie było by nic dziwnego gdyby prezydent odprawiał mszę , bo kler już w sejmie jest i to on decyduje- co i jak - kto z kim - jak i gdzie - co i za ile -co można a co nie- zaglądają nam do pod kołdrę do portfeli miedzy nogi do mieszkań wtrącają się w nie swoje sprawy A NASI POLITYCY IM NA TO POZWALAJĄ!!!!!!!! I CHOCIAŻBY ZA TO POWINNI BEKNĄĆ.STANĄĆ PRZED SĄDEM NARODOWYM .AMEN. AMEN .AMEN.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 30.08.2012 09:55

A jak nazwać Palikota ;jeśli nie idiotą ,skoro jest przeciwny wydobywaniu gazu łupkowego w Polsce. Niech powie Putinowi że to zagraża środowisku .Proponuję by wyjechał do Rosji i z zielonymi niech blokują rafinerie i pola gazowe .Pewnie go za to pochwalą!

W Polsce ten typ jest już skończony. Działa w Polsce za pieniądze Gazpromu i na szkodę naszego państwa. Jak takiego typa nazwać??

Komentarz został ukrytyrozwiń
bezpartyjnie
 • bezpartyjnie
 • 30.08.2012 09:43

@Leszek Małkowski , ile Panu daje kaski Tusk za takie myślenie ? podziwiam elektorat jednego i drugiego ugrupowania ,każdy dałby sobie głowę za nich ściąć, a oni przy korytkach dobrze się mają . Na wizji TV kłócą się a za kulisami kawkę popijają ze sobą .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby większość Polaków miała mentalność taką jak p.roman koźmiński (19:04), to Kaczyński ze swoimi "gebelsikami" już dawno byłby zasypany azotoksem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

roman koźmiński Dzisiaj 19:04
Idiotów szkodzących Polsce; należy tępić z całą mocą !

Człowiek, który filozoficzne wypowiedzi pana Palikota podciąga pod paragraf za bystry nie jest, ale żeby go od razu tępić?

Komentarz został ukrytyrozwiń
kociaty- kmiot
 • kociaty- kmiot
 • 29.08.2012 22:06

elf ty kapusiu .

Komentarz został ukrytyrozwiń
elf
 • elf
 • 29.08.2012 20:41

Ci panowie zbyt dużo mówią a w dodatku nikt ich nie rozumie [ prawie] A te sądy to nie mają co robić ? Jakaś moda nastała na pieniactwo czy co ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
kotokmiot
 • kotokmiot
 • 29.08.2012 18:26

tatoPO - nie pierdziel .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Parafrazując znane przysłowie:
"tonący polityk procesu się chwyta?"

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
 • potato
 • 29.08.2012 16:15

Skoro już p. J.K.M poczynił ten "kroczek" to dlaczego nie złożył doniesienia na całą grupę wymienionych? W grę wchodzi przedawnienie?
Jarus K.?!!!-no praworządni, odswiżono wam pamięć patrioci!Czy znacie wizję swojego wodza?
Moherki z głów i bić się w piersi:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.