Facebook Google+ Twitter

Korwin-Mikke: Lichwa jest wysoce moralna. Potwierdził to Chrystus

W swoim najnowszym felietonie Janusz Korwin- Mikke pisze, że lichwa jest wysoce moralna, a potwierdził to w przypowieści o talentach sam Jezus Chrystus.

Stanisław Michalkiewicz twierdzi, że jednym z największych problemów Polski oraz całej Europy jest działalność "lichwiarskiej międzynarodówki", która doprowadza poszczególne narody do stanu bezbronności. Czy, aby przypadkiem Michalkiewicz się nie myli? Wszak jego przyjaciel i wieloletni współpracownik polityczny, Janusz Korwin- Mikke twierdzi, że lichwa jes moralna, a potwierdził to sam Chrystus w przypowieści o talentach! "Pan wyjeżdża i trzem sługom powierza po talencie srebra; jeden zainwestował w gospodarstwo, drugi w handel- a trzeci tak bał się odpowiedzialności, że srebro ukrył i zakopał w ziemi. Pan po powrocie nagrodził tego pierwszego i drugiego, a trzeciego nazwał złym sługą, gdyż "Przecz- żeś tedy nie dał srebra mego do lichwiarzy? A ja przyszedłszy wziąłbym ją z lichwą!?"- posłał go "tam gdzie płacz i zgrzytanie zębów""- pisze w "Najwyzszym Czasie".

Co chce nam przez to powiedzieć Janusz Korwin- Mikke; że Chrystus zgrzeszył i zbuntował się przeciwko swojemu Ojcu? Pan Bóg jednoznacznie zakazał uprawiania lichwy; oto co przekazał prorokowi Ezechielowi: "Ktokolwiek jest sprawiedliwy i przestrzega prawa i sprawiedliwości, kto nie jada mięsa z krwią i oczu nie podnosi ku bożkom domu Izraela, nie bezcześci żony bliźniego, nie zbliża się do żony w okresie jej nieczystości, 7 nie krzywdzi nikogo, zwraca zastaw dłużnikowi, nie popełnia rozboju, łaknącemu udziela swego chleba, nagiego przyodziewa szatą, nie uprawia lichwy, nie żąda odsetek, odsuwa swą rękę od nieprawości, sprawiedliwie rozsądza między jednym człowiekiem a drugim, stosuje się do moich ustaw i zachowuje wiernie moje przykazania, postępując uczciwie - ten na pewno żyć będzie - wyrocznia Pana Boga."(Ez.18).

Korwin- Mikke zakaz uprawiania lichwy nazywa "absurdem": "Jednakże również doktryna muzułmanów nie jest pozbawiona absurdów. Jednym z nich jest zakaz lichwy."- twierdzi. Czy zatem dla Korwina, Prawo Boże tylko w tym fragmencie jest absurdalne?

https://plus.google.com/u/0/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

żydzi to naród lichwiarzy tak jakoś genetycznie to mają w większości swej no to wszystko się zgadza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.