Facebook Google+ Twitter

Korwin-Mikke porównał marsz "Obudź się, Polsko" do pochodu pierwszomajowego

Janusz Korwin-Mikke porównuje wielką manifestację "Obudź się, Polsko" zorganizowaną przez PiS, ojca Rydzyka oraz NSZZ "Solidarność" do komunistycznego Święta Pracy.

 / Fot. Ryszard Hołubowicz/CC 3.0Porównanie obydwu manifestacji przez lidera KNP wypada minimalnie na korzyść pochodu pierwszomajowego, ponieważ po jego zakończeniu ludzie otrzymywali kiełbasę oraz mogli kupić szynkę.

Co ciekawe Korwin w sprawie marszu "Obudź się, Polsko" powołał się na słowa Lecha Wałęsy, który powiedział, że zauważył, iż większość polskiego społeczeństwa nie wzięła udziału w manifestacji organizowanej przez ojca Rydzyka.

Korwin-Mikke stwierdził również, że uczestnicy marszu "Obudź się Polsko" byli zwożeni na manifestację autobusami. W związku z tym zadał pytanie, kto za to zapłacił. W jego ocenie jest to NSZZ "Solidarność".

7 października odbędzie się Marsz Wolności i Suwerenności, manifestacja organizowana przez Kongres Nowej Prawicy.Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Panie Kowalski ma pan specyficzny i nierzetelny sposób przekazywania informacji. Drugi art i powtórna dowolna żonglerka słowem. Po pierwszomajowych pochodach nic się nie dostawało. Nawet kiełbasy. Można ją było kupić z samochodowych platform. Nie przypominam sobie aby oferowano szynkę. Cytrusy i inne rarytasy podczas uroczystości pojawiały się w bardzo dużych ilościach. Też do kupna a nie gratisu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż - niestety na poziom osób okupujących krzyż nic się nie dało poradzić. Zdecydowanie usiłowali oni popsuć zabawę, ale na szczęście byli w mniejszości. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Wink, A jak Panu ktoś nasika na twarz, czy to też będzie wesoła, pogodna impreza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem na myśli jeszcze coś innego - historię gdy parę tysięcy ludzi zgromadziło się na Krakowskim Przedmieściu aby zaprotestować przeciwko zawłaszczaniu go przez tak zwanych "obrońców krzyża"... Była wesoła, pogodna, spontaniczna impreza. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu!
Nie wiem którą jaką "Akcję Krzyż" ma Pan na myśli, ponieważ były dwie takie akcje. Pierwsza to rzeczywiście spontaniczne zapalanie zniczy pod Pałacem Prezydenckim, ponieważ zginął (i to tragicznie) nasz prezydent, i to beż względu czy ktoś go wybierał czy nie. To był zmarły tragicznie Prezydent Polski.
Wszystkie następne "miesięcznice" to już manipulowane przez PiS spędy fanatyków.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że są i spontaniczne. Na pewno takie były protesty przeciwko ACTA i taki też sam charakter miała słynna "Akcja Krzyż", na którą nikt nikogo nie zwoził, tylko ludzie przyszli sami z siebie.

A 1 maja nie jest w ogóle świętem komunistycznym. Pochodzi z USA, a ustanowione zostało aby uczcić pamięć robotników, którzy zginęli wskutek policyjnej prowokacji. Walczyli wtedy o 8-godziny dzień pracy, który teraz uznajemy za coś oczywistego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz Wink.
A mamy jeszcze prawdziwe manifestacje? Każda chyba tak troszkę jest manipulowana. No i te okrzyki "sporadyczne"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Korwin-Mikke na czele pochodu 1 Majowego z hasłem Marsz Wolności i Suwerenności? A może ten Kongres Nowej Prawicy zapomniał już że to komunistyczne Święto Pracy obchodzono 1 Maja?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na prawdziwe manifestacje nikogo się nie zwozi - ludzie sami się na nich pojawiają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.