Facebook Google+ Twitter

Korwin-Mikke: proces o odszkodowania dla ofiar wypadków!

Janusz Korwin-Mikke jako pierwszy z polskich polityków wyrwał się z kręgu poprawnej politycznie żałoby i zwrócił uwagę na hipokryzję mediów i władz. Chce walczyć o analogiczne odszkodowania dla wszystkich, którzy zginęli w niedzielę na drogach.

Janusz Korwin-Mikke, polityk Unii Polityki Realnej, na swoim blogu
hucpą nazwał sytuację zaistniałą w związku z niedzielnym wypadkiem w Alpach. JE Lech Kaczyński ogłosił żałobę narodową, bo 26 obywateli zginęło we Francji. W Polsce tylu ginie na drogach dziennie. Skrytykowani zostali także prezydent Francji Nicolas Sarkozy i eurodeputowany Ryszard Czarnecki.

Zdjęcie z oficjalnego bloga JKM / Fot. Źródło - blog JKMNienormalny jest tylko świat, który stwarzają nam media. W normalnym świecie żyję w swoim otoczeniu i zauważam śmierć wyłącznie ludzi ze swojego otoczenia. Zdarza się to w naturalnym środowisku raz na rok - i ta śmierć wywołuje wtedy naprawdę szczery smutek. Jest czymś niezwykłym. Jeśli natomiast TV podaje codziennie wiadomość o dziesięciu "tragediach" w Nepalu, Peru, Suwałkach i na Nowej Zelandii - to człowiek się na to uodpornia, tak jak organizm uodpornia się na coraz większe dawki trucizny. I przestaje reagować. I to jest zdrowa reakcja organizmu. - pisze kontrowersyjny polityk.

Znany z ultraliberalnych poglądów Korwin-Mikke oburzony jest także pomysłem przyznania przez Kancelarię Premiera odszkodowań rodzinom ofiar tragedii w Alpach. Proszę znaleźć mi kogoś, czyj krewny zginął w tym samym dniu (tj. w niedzielę) w wypadku samochodowym - a zainicjuję proces o wypłacenie takiego samego odszkodowania, jakie otrzymały rodziny ofiar spod Grenoble.

Janusz Korwin-Mikke jest pierwszym spośród polskich polityków, który zdecydował się na oficjalną wypowiedź w tym tonie. Co ciekawe - mimo iż jego słowa wydają się niepopularne, mogą zdobyć posłuch u internautów. W sieci powszechne jest oburzenie w stosunku do wykorzystujących sytuację mediów i polityków. Serwisy informacyjne tworzone przez internautów, platformy społeczności internetowych i strony blogerskie pełne są komentarzy w bardzo ostrych słowach określających zachowanie elit sceny politycznej i mass mediów. Można je znaleźć między innymi na łamach Wiadomości24.pl , pardon.pl czy Salon24.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Ciekaw jestem jak by się skończył taki proces jeśli JKM znajdzie kogoś z rodziny jakiejś ofiary wypadku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie kshysieq - tyle, że tak patrząc chyba żadna metoda "zabezpieczania dróg" nie przyniosła zaniżonej liczby wypadków ! Wręcz przeciwnie! W ramach eksperymentu w którymś z holenderskich miast usunięto wszystkie ograniczenia i znaki drogowe... I okazało się, że liczba wypadków GWAŁTOWNIE spadła. Dlaczego ? Otóż powód jest prosty: ludzie wiedząc, że sami muszą myśleć jak jeździć, bo znaki za nich tego nie zrobią, jeżdżą po prostu ostrożniej...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.07.2007 09:56

(+) Plusik dla Mikolaja i Janusza Korwina-Mikke!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I dobrze, panie JKM. Mogę się z tym człowiekiem nie zgadzać w wielu kwestiach, ale akurat tutaj ma on jak dla mnie rację. Dlaczego pielgrzymi zasługują na lepsze traktowanie jak inni nieszczęśnicy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ten znowu pitoli, jak to jest w "normalnym świecie". Szkoda tylko, że ten świat powstał w jego głowie, a Ci, którzy tworzą sobie nowe światy raczej sami za normalnych uznawani nie są.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Janusz Korwin-Mikke! Z całego serca popieram.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.07.2007 07:38

JKM ma niestety rację. W polsce żeby coś dostać trzeba być medialnym... nawet po śmierci. Pojedynczym wypadkom nie przypisuje się miana żałoby chociaż jest ich całe mnóstwo. Bo są mniej medialne. Sztuka polega więc na tym, żeby sprawę w TV ostro rozdmuchać a odszkodowania posypią się z lewej i z prawej ;-(

Panie grzelak - jak do tej pory "krwawość" wiadomości jakoś nie polepszyła policyjnych statystyk polskich dróg więc skąd takie przypuszczenia? Gdybologia po prostu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie do końca się zgadzam z tą opinią. Faktem jest, że wypadki na drogach zdarzają się i zdarzać będą... Nie ma sensu zawyżanie na okrągło kar, podwyższanie stopnia trudności egzaminów. Wystarczy informować o ilości i tragiczności wypadków - a nic innego na ludzi nie zadziała tak dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taki wypadek powinien być przyczynkiem do zainicjowania opracowania rozwiazan systemowych. Wypłacanie odszkodowań to tylko gaszenie pożaru i działanie pod publiczkę. Po pożarze należy szukać lepszych rozwiązań przeciwpożarowych, a nie tylko dawać pieniądze poszkodowanym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.