Facebook Google+ Twitter

Korwin-Mikke radzi jak głosować, by głos nie został sfałszowany

Jesteśmy na ostatniej prostej w wyścigu kandydatów do urzędu prezydenckiego. Jak głosować, by głos nie został sfałszowany radzi na swym blogu Korwin-Mikke.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Korwin-Mikke_Janusz.jpg&filetimestamp=20070916143614Kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że podczas wszystkich wyborów, w których brał udział, głosy były fałszowane. By uniknąć ponownie przykrego doświadczenia, na swoim blogu umieścił krótki poradnik wyborczy:

"We właściwej kratce postawić krzyżyk – ale nie prosty, lecz nieco fikuśny, rysowany krzywymi liniami. UWAGA: to MUSI jednak być krzyżyk, w przeciwnym razie głos będzie uznany za nieważny.
Na karcie nie można też czynić żadnych dopisków (ten przepis jest właśnie po to, by trudno było stwierdzić fałszerstwo!)

Przy pomocy komórki lub fotoaparatu zrobić zdjęcie kartki wyborczej z tym krzyżykiem.

Wrzucić kartkę do urny.

Następnego dnia (na ogół nawet koło północy w niedzielę) na wywieszonej przed komisją cedułce można sprawdzić, czy został na mnie oddany choć jeden głos. Jeśli nie – mamy dowód fałszerstwa: będzie nim kartka z charakterystycznym, a uwiecznionym na zdjęciu, krzyżykiem... oraz drugim krzyżykiem lub innym dopiskiem w zbiorze „Głosy nieważne”. Tak czy owak w poniedziałek, punktualnie o godzinie 18 trzeba przyjść pod drzwi lokalu komisji (wziąć papier i długopis!), gdzie wiszą cedułki z wynikami... i się policzyć. Jeśli przyjdzie więcej osób, niż jest głosów na mnie – to mamy fałszerza. I sporządzamy zawiadomienie o przestępstwie".

źródło: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

20 lat tzw. wolności, a "Cuda nad urną" nadal się praktykuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.