Facebook Google+ Twitter

Korwin-Mikke tworzy europartię z francuskim Frontem Narodowym

Jeszcze niedawno francuscy nacjonaliści nie ryzykowali mariażu z ekscentrycznym polskim politykiem. Dzisiaj Front Narodowy jest na najlepszej drodze do stworzenia europartii z Korwinem-Mikke. Czy przyświecają im tylko wspólne ideały?

Janusz Korwin-Mikke rozgrywający partię Kongres Nowej Prawicy. Anonymous photographer working for Partia Wolność i Praworządność [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons / Fot. Anonymous photographer working for Partia Wolność i PraworządnośćOpinie o rychłym końcu Janusza Korwina-Mikkego i jego Kongresu Nowa Prawica mogą okazać się przedwczesnymi wnioskami. Co prawda, wrzawa i codzienny skandal z ich udziałem, nie zaprzątają już uwagi opinii publicznej oraz mediów w takim stopniu jak w czasie gorączki eurowyborów. Jednakże fenomen Korwina-Mikkego daje już o sobie znać kolejnym posunięciem.

Janusz Korwin-Mikke zdaje się, że dopiął swego i będzie tworzył europartię z prawdziwego zdarzenia wraz z francuskim Frontem Narodowym. Jeszcze niedawno nie było o tym mowy, mimo starań prezesa KNP. Osobowość polskiego polityka była dla FN zbyt kontrowersyjna. Przede wszystkim szczerość i rzeczowość wypowiedzi Korwina-Mikkego była retoryką zbyt trudną do zaakceptowania nawet dla francuskich nacjonalistów. Teraz jednak fronty światopoglądowe uznały się wzajemnie za czym obserwujemy swoisty proces okluzji.

Szczerze oddani ideałom skrajnie prawicowym mogą poczuć pewien zawód lub niedostatek wartości. Międzynarodowa partia wydaje się być znakomitym pomysłem na pozyskanie unijnych pieniędzy i można żywić wobec tego odrobinę obiektywnego eurosceptycyzmu, czy aby nie będziemy świadkami fuzji o profilu eksperymentatorstwa finansowego. Warto pamiętać, że Parlament Europejski posiada fundusze dla europartii, ale pozyskanie tych pieniędzy wymaga sprostania pewnym regułom. Do stanowienia międzynarodowego klubu potrzeba przynajmniej siedmiu partii europejskich, a ostatecznie pieniądze odbierają tylko mający reprezentację w europarlamencie.

Partia Janusza Korwina-Mikkego i Front Narodowy współpracują z Austriakami i Czechami z Partii Libertariańsko-Wolnościowej. Dziennikarze rp.pl potwierdzali informacje o obranym kursie u prezesa Kongresu Nowa Prawica: "Złożyliśmy dokumenty, ale nie komentuję tego dopóki nie mam potwierdzenia na piśmie" - tyle tytułem wyjaśnień oznajmił Korwin-Mikke.źródło: http://www.rp.pl/artykul/182403,1146026-Korwin-Mikke-tworzy-z-Frontem-Narodowym-europartie.html


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.