Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23257 miejsce

Korwin-Mikke uderza w księdza Popiełuszkę

Niedawno media wyciągnęły wypowiedź Korwin-Mikkego, który lekceważąco wypowiedział się na temat śmierci Grzegorza Przemyka. Teraz lider KNP w tym samym tonie wypowiada się o księdzu Popiełuszce.

Janusz Korwin-Mikke wczoraj pozytywnie wypowiedział się na temat generała Wojciecha Jaruzelskiego. Stwierdził, że Jaruzelski był dobrym wojskowym i dlatego zasługuje na pogrzeb z honorami. Korwin-Mikke podziwia Jaruzelskiego za sprawne przeprowadzenie "stanu wojennego", według Korwina to był "wojskowy majstersztyk". Korwin analizuje to wydarzenie tylko pod względem skuteczności politycznej, nie dostrzega ofiar oraz przelanej krwi Polaków. Przypomina, że Piłsudski też ma mordy na swoim koncie.

Lider KNP uważa również, że wiele politycznych mordów do jakich doszło w PRL-u były dziełem przypadku. Twierdzi wręcz, że skandalem jest mówienie, iż śmierć Grzegorza Przemyka była zaplanowana: "Dostał parę pałek, a że był chudzina, to zmarł. Władza chciała się wykręcić od odpowiedzialności i stąd te procesy, kłamstwa i przekręty. Robienie z tego sprawy politycznej jest skandalem. Na gwałt szukano ofiar, ponieważ rewolucja potrzebuje trupa, bo wtedy świetnie można robić walkę z reżimem."- mówił dzisiaj w Radiu Wnet. W podobnym tonie wypowiedział się również o męczeńskiej śmierci ks. Popiełuszki: "Najprawdopodobniejsza hipoteza była taka, że pan generał Jaruzelski, kiedyś chrząknął i powiedział „ten ksiądz, to chyba za dużo gada”, generał niżej powiedział „generał Jaruzelski powiedział., że ten ksiądz za dużo gada”, ktoś jeszcze niżej powiedział coś tam, a Piotrowski powiedział „no to chłopaki, bierzemy kamulki i idziemy”.

Korwin-Mikke oceniając sytuacje na Ukrainie wyznał, że nie jest zwolennikiem państwa narodowego: "Ja nie wierzę w państwa narodowe, ja wierzę że państwa powstają zgodnie z geopolityką - jestem wrogiem państwa narodowego".

Jakiś czas temu Korwin mówił, że zbrodnie komunistyczne przedawniły się; wyrażał również swój sprzeciw wobec usuwania symboli komunistycznych z przestrzeni Polski.

Janusz Korwin-Mikke jest uważany przez swoich zwolenników za pogromcę komunistów.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Widzę że dyskusja o Korwinie i na dodatek dyskusja na poziomie więc dorzucę taki oto kwiatuszek (do kupienia na Allegro za 1 zł) : „Alfabet Urbana” wydanie I Warszawa 1990 strona 90 i 91. Urban pracuje w Polityce jako redaktor, są lata 70-te, wspomina Kowrina tak : "Łączy nas stara znajomość i niechęć do Solidarności….
…Drukowałem go od czasu do czasu. Stale tego robić nie było można...
..bałem się, że za tego wroga socjalizmu dostaniemy po uszach. Zrobiłem więc coś, czego nigdy nie czyniliśmy... zadzwoniłem do MSW i poprosiłem o ich opinię na temat roli Korwin-Mikkego...Odpowiednia komórka MSW odparła, że możemy go spokojnie drukować."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, odejdźmy na chwilę od kontekstu politycznego. Tak czy owak, mamy dwie ofiary bestialstwa.
Podczas sekcji Grzegorza Przemyka stwierdzono, że otrzymał co najmniej 40 ciosów pałkami po barkach i plecach oraz kilkanaście ciosów łokciem lub pięścią w brzuch. Tak potraktowali dziewiętnastolatka nie bandyci, a stróże prawa. Korwin-Mikke kwituje to słowami:
"to policjanci go wzięli, przyłożyli mu parę razy"
"a Przemyk chudzina taka, przyłożyli mu, to niestety nie przeżył tej operacji"
Z kolei beztroskie "Piotrowski powiedział <<no to chłopaki, bierzemy kamulki i idziemy>>" odnosi się do przypadku uprowadzenia, torturowania i zamordowania człowieka.
Czy wolno w ten sposób trywializować ludzką śmierć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przytaczanie jakichś wypowiedzi wyrwanych z tła i robienie z tego pałki do propagandowego bicia kogoś, kogo układ władzy i lojalnej opozycji jedynie słusznego ustroju uznał za zagrożenie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ktoś mówił że on jest normalny ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli tylko Korwin-Mikke będzie zyskiwał na poparciu, to każdy będzie mógł się poczuć obywatelem trójmilionowego państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.