Facebook Google+ Twitter

Korwin-Mikke: Wprowadzanie sankcji to absurd

Janusz Korwin-Mikke przypomniał pokrótce dla "Głosu Rosji" swoje wybrane prawdy. Prezes Kongresu Nowa Prawica odcinał polską politykę od Ukrainy, jak zwykle burzył Unię Europejską i zaprzeczył tym razem jakoby był jakimkolwiek agentem.

 / Fot. Małgorzata Genca/Polskapresse"Nie uważam, żeby to była polska polityka"

Rosyjskie media zapytują Janusza Korwina-Mikke o aspekty polskiej polityki wobec Ukrainy. Prezes Kongresu Nowa Prawica prezentuje z wrodzoną przenikliwością swoje zdanie w temacie: "Nie uważam, żeby to była polska polityka, ona jest tworzona przez Brukselę i Waszyngton, Warszawa działa według ich poleceń. (...) Dla Polski nie ma to szczególnego znaczenia, dana kwestia dotyczy tylko Ukrainy i Rosji. To nie nasza sprawa, niech sami się dogadują..." Jednak sam Korwin-Mikke jest żywo zainteresowany rozwojem wydarzeń na Ukrainie. Od lat śledzi politykę tamtej części Europy i pewne dziejowe następstwa były dla niego oczywiste już wcześniej: "O przyłączeniu Krymu do Federacji Rosyjskiej wiedziałem już 20 lat temu! Od dawna twierdziłem, że Krym bez wątpienia powróci w skład Rosji (...) Na Krymie zawsze było więcej Rosjan niż Ukraińców. I nie jestem zdziwiony tym, co się z Krymem stało. Myślę, że kwestia przynależności tego półwyspu nie powinna niepokoić polskich polityków, ona też dotyczy tylko Rosji i Ukrainy." Warto przypomnieć, że lekkość z jaką Korwin-Mikke uznaje prawo Rosjan do Krymu była jednym z czynników, które przysporzyły politykowi pewnej sławy w czasie eurowyborczej gorączki. Odsądzano go od czci i wiary.

Dalekowzroczność prezesa KNP w kwestii konfliktu rosyjsko-ukraińskiego sprowadza się obecnie do czarnowidztwa: "Tak, sytuacja na wschodzie Ukrainy grozi zaostrzeniem się konfliktu i należy jak najszybciej zakończyć tam działania wojenne z obydwu stron."

"Wprowadzanie sankcji to absurd"

Kolejne pytanie dotyczy przyszłości Unii Europejskiej. Irina Czajko cytuje chwytliwe słowa o "Europie dwóch prędkości" dociekając o ich znaczenie dla Polski. To jedna z tych kwestii kiedy Janusz Korwin-Mikke staje się politykiem przewidywalnym: "To po prostu puste gadanie! Jestem przekonany, że Unię Europejską czeka rozpad, bez względu na dwie czy nawet trzy prędkości" - i przypomina z wyrazem zarzutu - "Unia Europejska została stworzona według projektu lewicowych intelektualistów." Swoją niechęć dla UE zaznacza w odniesieniu do polityki stosowania sankcji i podaje przykład nie wprost: "Powiedzmy, Rosja wprowadziła w ostatnich dniach embargo na import polskich jabłek, to silny cios dla naszych rolników. Ale rykoszetem to jest cios w rosyjskich konsumentów, będą teraz musieli kupować jabłka po wyższej cenie. W ogóle, wprowadzanie sankcji to absurd." Ciekawe, zdawać się mogło, że Korwin-Mikke jest zwolennikiem radykalnych metod w walce surowcowo-towarowej na globalnym rynku.

"Niektórzy moi rodacy uważają mnie za rosyjskiego agenta"

Dziennikarka "Głosu Rosji" cytuje słowa Korwina z rozmowy z Janem Pińskim w "UWAŻAM RZE", gdzie mówił: "Moglibyśmy mieć wspaniałe relacje z Rosją!" Wielu poczytuje szefowi Kongresu za złe jego ostentacyjnie prorosyjską postawę, a przynajmniej tak jest odbierany. Jak sam tłumaczy: "Ale ja kocham swoją ojczyznę, a wobec Rosji odnoszę się jak wobec każdego innego państwa, bez pretensji, zwyczajnie. Widać, z tego właśnie powodu niektórzy moi rodacy uważają mnie za rosyjskiego agenta, co za bzdura" - eurodeputowany kończy rozmowę.

źródło: Głos Rosji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Ramark, krótko: ad Putlerum et ad Hitlerum, Pańska wypowiedź jednoznacznie wskazuje na założenie, że rosyjskie siły zbrojne w razie ich wkroczenia na tereny określane w czasach carskich jako Noworosja będą burzyć domy i mordować ich mieszkańców i będą się posuwać aż staną nad polską granicą. Jest to myślenie rusofobiczne, a nie geopolityczne w duchu polityki realnej, a dyskusja między nami na ten temat byłaby zwykłą stratą czasu i energii z mojej strony.

Odnośnie drugiej sprawy nie przypominam sobie, aby rządząca naszym krajem dobrana paczka byłych członków PZPR, ZSL i NSZZ (oraz SZMP i NZS) nie próbowała zredukować ad Hitlerum każdej kolejnej siły politycznej jaka się pojawia poza ich układem i z szansą odsunięcia tych ludzi od sprawowania władzy.

Kłaniam się uprzejmie i wracam do ciekawszych zajęć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wasiluk jest Pan bardzo przenikliwy w swoich poglądach politycznych w sprawach militarnych wręcz ekspert. Proszę mi więc wytłumaczyć co zrobimy z setkami tysięcy uchodźców z Ukrainy, którzy będą u nas gdy sankcje nie pomogą i Rosja wkroczy? Czy wie Pan jakie będą koszta? Jaka jest ta ''prawda'' Korwina Mikke?. Oczywiście istnieje wolność słowa i jestem za. Czy jednak bredzenie J.K.M na przykład że Hitler nie wiedział o zagładzie Żydów mam brać na poważnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem oburzony, że jedyny polityk, który mówi prawdę musi się z tego tłumaczyć. Oto do czego doszliśmy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.