Facebook Google+ Twitter

Korwin-Mikke zbojkotowany w telewizji. Szef Nowej Prawicy mówi o ostracyzmie

Program TVP "Woronicza 17" stanął pod znakiem bojkotu wobec Janusza Korwina-Mikkego. Przybyli goście odmówili prezesowi Kongresu Nowej Prawicy wspólnego występu w telewizyjnym studiu.

Janusz Korwin-Mikke, prezes Kongresu Nowej Prawicy. By Jakub Bułas (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons / Fot. Jakub BułasZaproszenie Janusza Korwina-Mikkego do porannego programu TVP "Woronicza 17" obróciło się przeciwko niemu w wyraz niejakiego odtrącenia towarzyskiego. Jeszcze wczoraj zapowiadał na swoim "Facebook'owym" profilu: "Ponieważ SP i PR-JG połączyły się z PiSem - jutro o 10.15 znów jestem w TVP INFO na 'Woronicza 17."

Prezes Kongresu Nowej Prawicy został poinformowany w ostatniej chwili, już po przygotowaniu makijażu, że pozostali goście odmawiają wspólnego z nim wejścia do studia. Jak podaje "Rzeczpospolita", w charakteryzatorni doszło do awantury, po czym Janusz Korwin-Mikke opuścił gmach telewizji. Oprócz lidera KNP przybyli wziąć udział w niedzielnym spotkaniu firmowanym przez Tomasza Sekielskiego: Mariusz Błaszczak (Prawo i Sprawiedliwość), Krzysztof Gawkowski (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska), Barbara Nowacka (Twój Ruch), Adam Struzik (Polskie Stronnictwo Ludowe).

"Rzeczpospolita" przytacza wypowiedź rzecznika TVP Jacka Rakowieckiego: "Alternatywą było: albo Tomasz Sekielski zrobi wywiad z Korwin-Mikkem, albo wystąpi reszta polityków bez niego."

Dość treściwie podsumowuje całe zamieszanie wiceprezes KNP, Artur E. Dziambor, zamieszczając wpis na FB: "Dziś w TVN24 w programie, w którym mają być reprezentowane wszystkie partie jest dwóch reprezentantów PiSu, a nie ma nikogo z KNP. Dziś w TVP Info w programie Woronicza 17, występujący politycy dogadali się, że nie wpuszczają JKMa. Koalicja ponad podziałami zwana potocznie "Bandą Pięciorga" ma się doskonale. Przypomnę, że to dzieje się gdy w tajnym sondażu PiSu mamy już 13%. Cytując klasyka: "Idziemy po was!" - ponadto Dziambor zarysowuje w skrócie aktualne prawidła rządzące mediami: "Występy przedstawicieli KNP przyciągają przed telewizory rekordową publiczność. Nie żebym się dziwił, ale miło jak pojawiają się dowody na to co od dawna mówimy. Dziś program Woronicza 17 w TVP Info miał tę widownię z powodu chamskiego zachowania przedstawicieli wszystkich partii parlamentarnych. Mam nadzieję, ze za tydzień będzie okazja im za to podziękować."

Styl bycia Janusza Korwina-Mikkego od dawna poddawany jest nieustannej krytyce. Rzec można, że więcej uwagi skupił swoim ekscentrycznym zachowaniem, aniżeli prezentowaną myślą i programem swojej partii. Inna sprawa, że prezesowi KNP jeszcze trudniej jest znajdywać interlokutorów zdolnych przetrzymać wspólną rozmowę za sprawą wręcz morderczych warunków konwersacji. Ostatni eksces leksykalny jaki zaistniał za jego sprawą przed Parlamentem Europejskim może znaleźć swój epilog w postaci kary dla Korwina-Mikkego. Zaś naruszenie nietykalności cielesnej eurodeputowanego Michała Boniego jest rozpatrywane przez prokuraturę. Jako sposób na utemperowanie kłopotliwego polityka wskazywano bojkot, czego pierwsze oznaki dały się zauważyć dzisiaj.

Prezes KNP poprawił swój wpis na FB odnoszący się do zapowiadanej wizyty w programie Tomasza Sekielskiego:

"O 10,15 jestem w TVP info

Nie, nie ma mnie - ostracyzm ze strony tych para-polityków."
źródła:
gazeta.pl
rp.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

A kto to jest JKK?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co dalej u JKK?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Paweł Jankowski - Panie Pawle, proszę wziąć poprawkę na to, że "Korwin" to jednak herb. Owszem: dziennikarze na lewo i prawo tworzą różnorakie twory, niemniej poprawnym byłoby rozwiązanie wspomniane przeze mnie.

Problem pojawił się również w "poradni językowej PWN". Całość została (a i owszem) rozbita na dwie możliwości, jednak druga była uwzględniona jedynie z zastrzeżeniem, iż "Korwin" nie jest herbem. A jak powiedziałem na wstępie - herbem jest.

W każdym razie - to sprawa trzeciorzędna. Rzuciła mi się w oczy, gdyż poruszaliśmy dogłębnie ten temat na studiach :) Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszego owocnego spełniania się jako dziennikarz :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozmawiajmy o prawdziwych problemach do rozwiązania tj. sposobach finansowania edukacji i służby zdrowia, czy na "wzór" amerykański" czy inny. Czy jesteśmy obecnie słabą czy mocną demokracją? Czy jesteśmy na etapie "każdy robi w swoim domku co chce" i te zwyczaje przenosi do sąsiednich krajów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak w naszym kraju nic mnie także nie zaskoczy, zwłaszcza retoryka gł. partii. To odwracanie uwagi id problemów do rozwiązania. Proszę o artykuł jak JKK rozwiązałby nasze problemy gdyby jego NP miało w Sejmie 51 procent posłów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Kamil Kierzkowski - Ponoć dopuszczalne są obie (lub więcej) formy odmiany nazwiska prezesa KPN, a przynajmniej nie jest to jeszcze niekonstytucyjne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie pojedynczy polityk decyduje, że "łaskawie stawi się, bądź nie". Jeśli dana partia chce mieć swój głos w TV - proszę bardzo. Jeśli nie - również wolna wola. Sytuacje typu "z nim bawić się nie będę" kończą się z reguły w okresie zabaw w piaskownicy. W normalnym życiu tak, w polityce - jak widać... raczej nie. Źle się dzieje, skoro opłacani z podatków przedstawiciele polityczni czynią takowe "fochy".

Nawiasem do Autora: poprawna odmiana JKM: np. Janusza Korwin-Mikkego. Pierwszy człon nieodmienny, drugi - a i owszem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Polak podetnie Polakowi nawet gałąź na której sam siedzi! Panie JKK: Psy szczekają a karawana jedzie dalej! Pan Paweł Jankowski świetnym językiem przedstawił zagadnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiepski teatrzyk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hahah przecież to dla niego woda na młyn jest

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.