Facebook Google+ Twitter

Korwin-Mikke: Zdrowi ludzie nie powinni oglądać paraolimpiady

Janusz Korwin-Mikke uważa, że promowanie igrzysk paraolimpijskich jest elementem strategii socjalistów, którzy chcą zniszczyć cywilizację łacińską.

 / Fot. Ryszard Hołubowicz/CC BY-SA 3.0Kilka lat temu przed wyborami parlamentarnymi Janusz Korwin-Mikke wywołał olbrzymi skandal - powiedział, że w szkołach powinny być oddzielne klasy dla dzieci zdrowych oraz niepełnosprawnych. Swoje twierdzenie lider KNP uzasadniał tym, że w klasach mieszanych, zdrowe dzieci zmieniają swój stosunek do kalectwa i zaczynają akceptować ten nienaturalny stan człowieka. Te samą logikę Korwin-Mikke zastosował oceniając ideę igrzysk paraolimpijskich: "Główną przyczyną wypadków drogowych jest obecnie ubezpieczenie od OC - bo ubezpieczeni kierowcy mniej boją się wypadku. Podobnie pokazywanie, że los inwalidy nie jest taki straszny, musi przynieść wzrost liczby wypadków - bo ludzie (podświadomie!) mniej będą bali się kalectwa!" - czytamy na jego blogu. Dlatego w jego ocenie zdrowi ludzie nie powinni oglądać tej imprezy sportowej.

Ponadto Korwin-Mikke twierdzi, że paraolimpiada jest przeciwieństwem ideałów olimpijskich. Na poparcie swojej tezy przywołał hasło, które jest dewizą igrzysk: "Citius-Altius-Fortius" (łac. szybciej, wyżej, silniej). Należy podkreślić, że Korwin-Mikke nie zaatakował samych niepełnosprawnych sportowców: "To, oczywiście, nie jest zarzut w stosunku do para-sportowców. Oni są tylko pionkami w tej rozgrywce. Oni chcą walczyć na arenie - i pokazywać innym inwalidom, że kalectwo można w dużym stopniu przezwyciężyć. I wszyscy inwalidzi powinni te zawody oglądać!" - zaznaczył. Lider KNP uważa po prostu, że sama idea jest chora oraz absurdalna, ponieważ w normalnych okolicznościach kalectwo powinno być przeciwwskazaniem do uprawiania sportu, a nie zachętą. Ironizuje, że na podobnej zasadzie powinno się zorganizować turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa, ligę koszykówki dla ludzi poniżej 180 cm wzrostu czy też zawody w szybownictwie dla zawodników, którzy ważą ponad 110 kg.

Dlaczego media nagłaśniają igrzyska paraolimpijskie?

Ponieważ współtworzą socjalistyczne elity, które rządzą Unią Europejską. Dążą one do zniszczenia cywilizacji łacińskiej poprzez budowę antykultury: "Cywilizacja europejska, która panowała nad światem, stawiała na najmądrzejszych, najsilniejszych, najinteligentniejszych, najszybszych - a obecna anty-cywilizacja za najważniejsze uważa forowanie biednych, głupich, niezaradnych - i również inwalidów. W efekcie to nie my dziś kolonizujemy świat - to nas kolonizują" - pisze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

 wojsik
 • wojsik
 • 14.09.2012 20:48

Wystarcz dopisać małą kreseczkę u góry w drugiej literze pierwszego członu Jego nazwiska i wszystko jasne !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
rrr
 • rrr
 • 12.09.2012 09:28

Pan polityk nie ma chyba niepełnosprawnego w rodzinie, dlatego takie głupoty przychodzą mu do głowy. Niejeden niepełnosprawny ma więcej rozumu od tego pełnosprawnego. I tacy ludzie są w polityce. Cóż sami my Polacy wybieramy. Gdyby ci kandydaci wcześniej udzielali wywiadów w gazetach tv radiu to byśmy wiedzieli na kogo zagłosować. A tak wiszą same plakaty z buziami uśmiechniętymi i obiecują gruszki na wierzbie. A pracy jak nie było tak nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń
normalny czlowiek
 • normalny czlowiek
 • 08.09.2012 16:54

ten korwin-mikke nie jest czlowiekiem, tylko jakims niedorozwinietym ssakiem i takim zdechnie, to bedzie happy day

Komentarz został ukrytyrozwiń
rrr
 • rrr
 • 07.09.2012 19:51

Według mnie, Korwin- Mikke nie ma racji jedynie twierdząc, ze "zdrowi nie powinni oglądać paraolimpiady". Jeżeli oglądanie sprawia im radość i odczuwają sportowe emocje??? Dlaczego nie?

Ja nie mogę na to patrzeć. Nie oglądam rowniez tzw. "parad równości" i widzę dużo podobieństw miedzy jednym i drugim. W obu przypadkach mamy do czynienia z mniejszościami, które za wszelka cenę usiłują zostać pełnoprawnymi członkami tzw. "demokratycznego społeczeństwa"

Oficjalnie stali się nimi już przed kilkunastu laty. Oficjalnie mamy rowniez uczciwych polityków i nikomu nie chodzi o forsę... Korwin- Mikke to jeden z niewielu, którzy mówią, co myślą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mikke ma racje. Niepełnosprawni próbują wmówić wszystkim, że nie są gorsi od zdrowych. Paraolimpiada się nie liczy tak samo jak srebrny lub brązowy medal na normalnej olimpiadzie. Nikt tego chłamu nie ogląda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od poprawności politycznej wolę prawdę i inteligencję. Problem z JKM był, jest i będzie, ponieważ w naturze ludzkiej jest coś takiego, że człowiek woli świat wirtualny od prawdziwego.

Ad rem. Jeden z naszych medalistów paraolimpijskich, który pokazał medalik i powiedział, że w czasie wypadku Matka Boska go ocaliła... To nie ważne, że został niepełnosprawny w czasie tego wypadku, ale przecież żyje...! Czyż nie jest to piękny dowód na potwierdzenie powyższej tezy o naturze ludzkiej, która woli wirtualny świat i irracjonalne myślenie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wszystkie poglądy, i nie tylko Korwina, wzbudzają powszechny aplauz.
Prezentowanie poglądów to jeszcze nie materia.
Zdecydowanie szkodliwsze są działania materialne, o których wspomina nie tylko Korwin, lecz zaczynają sobie je uświadamiać już szersze kręgi. Szkolnictwo, które większą wagę przywiązuje do uczni słabszych (z różnych względów) ciągnie powoli, ale systematycznie nas wszystkich w dół.
Czy czynione jest to jedynie z miłości dla słabszych?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Śmieszni jesteście
 • Śmieszni jesteście
 • 06.09.2012 19:47

Ludzie, a wy jak zwykle jesteście śmieszni i nie rozumiecie w ogole, co mowi Korwin. Obejrzyjcie sobie lepiej film, na którym mówi o para-olimpiadzie. Widzę, że lewackich socjalistów tutaj pełno. Odróbcie lekcje z ekonomii, a później mówcie, że Korwin to "świr".

Komentarz został ukrytyrozwiń
razSierpem razMłotem
 • razSierpem razMłotem
 • 06.09.2012 18:42

ZADANIE: rozbijac mloda prawice. WYKONANIE: wzorowe. MEDAL: Czerwonej Gwiazdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 06.09.2012 17:05

korwi pokazał ze jest niepełnosprawny umysłowo.....ta wada wyklucza go definitywnie z intelektualnych elit bo w zyciu publicznym .. już nie tu rozne są uchyły i świry...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.