Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5525 miejsce

Korwin-Mikke zostanie ukarany za rasistowskie wystąpienie w Parlamencie Europejskim?

Janusz Korwin-Mikke swoim wystąpieniem podczas debaty przed Parlamentem Europejskim, udowodnił nie po raz pierwszy, że jest politykiem nieobliczalnym. Słowa o "4 milionach czarnuchów" doprowadziły salę PE do wrzenia.

Przewodniczący KNP - Janusz Korwin-Mikke na spotkaniu z sympatykami w Koninie. By Flyz1 (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons / Fot. Flyz1Wystąpienie Janusza Korwina-Mikkego w debacie o bezrobociu młodych ludzi w Unii Europejskiej było kolejnym przyczynkiem do rozmów w klimacie niezdrowych emocji. Czarnowidztwo w tym przypadku spotkało się z niemal dosłownym uzmysłowieniem obaw, co do zapędów krasomówczych lidera Kongresu Nowej Prawicy.

Oto mowa Janusza Korwina-Mikkego, który zdążył w czasie jednej minuty wywołać nie pierwszy wiekopomny skandal:

"John F. Kennedy, kiedy wprowadzał w życie pierwszą ustawę o płacy minimalnej, powiedział szczerze: służy ona ochronie przemysłu Północy przeciwko konkurencji taniej sile roboczej Południa. Z tego powodu 4 miliony ludzi straciło pracę. Cóż, to były 4 miliony czarnuchów. Ale dziś mamy 20 milionów Europejczyków, którzy są Murzynami Europy. 20 milionów młodych ludzi jest murzynami z Europy, tak! Są traktowani jak Murzyni. Musimy zniszczyć płace minimalną i musimy zniszczyć władzę związków zawodowych! Ponieważ związki zawodowe są instrumentami ..."

Parlament Europejski zareagował krzycząc: "Rasizm, rasizm!"

Zabarwienie znaczeniowe w pełnej gamie od niggers do negroes na poniższym video:Prowadzący obrady włoski socjalista Gianni Pittella nie mógł doliczyć czasu liderowi KNP i zmuszony był wyłączyć mikrofon - jak podaje rp.pl. Z kolei Wyborcza.pl wzmiankuje, że wystąpienie zostało przerwane przez prowadzącego obrady Davida Maria Sassolego, który zwrócił uwagę na "używanie wyrażeń godnych sali PE".

Janusz Korwin-Mikke wyraził się w kwestii samej debaty we właściwym sobie stylu. Fragment wpisu na Facebook`owym profilu prezesa KNP:

"Wystąpiłem w pożyczonym od kol.Iwaszkiewicza krawacie - bo z hotelu wybiegłem bez muszki. Debata dotyczyła bezrobocia wśród młodzieży - a wypowiedzi (poza głosem kol.Iwaszkiewicza) były kompletnym bełkotem. 3/4 to były po prostu narzekania, że to jest skandal i musimy wytężyć wszystkie siły, by "coś" z tym zrobić, bo młodzież ma prawo - a pozostała 1/4 to lewacki wrzask, by dać więcej pieniędzy na walkę z bezrobociem wśród młodzieży (co zresztą lewakom nie przeszkadzało jednym tchem twierdzić, że dawane obecnie "na walkę z bezrobociem" pieniądze trafiają nie tam, gdzie powinny...)."

Prezydium Parlamentu Europejskiego ma zamiar rozpatrzyć sprawę europosła reprezentującego kraj leżący nad Wisłą i niewykluczone, że Korwin-Mikke zostanie ukarany. Zachowanie prezesa KPN zostało w ogólności ocenione jako skandal i ewidentny przejaw rasizmu.

Szef europarlamentu Martin Schulz powiedział: "Uważam, że jego język był obraźliwy, rasistowski i jest w sprzeczności z zasadami i wartościami określonymi w podstawowych prawach, na których zbudowana jest Unia Europejska. Pan Korwin-Mikke narusza godność i reputację europarlamentu, gdzie wzajemny szacunek i sprzeciw wobec wszelkich form dyskryminacji są głównymi zasadami."


źródło: wyborcza.pl
rp.pl
Facebook

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Dopóki są rasy wśród ludzi, dopóty będzie rasizm i jego przeciwieństwo... To jest stan faktyczny. Inna sprawa, co człowiek może z tym zrobić. To już zależy od szeroko pojętej kultury.

Można wydać tysiąc ustaw i tysiąc różnych innych aktów wykonawczych regulujących tę sprawę, a efekt będzie taki sam, jak w aspekcie kradzieży czy zabijania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brak zasad i zahamowań bardzo zraża ludzi. Nie można wierzyć żadnym słowom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grażyno - rzecz w tym, że "on" żadnych granic na żaden temat nie zna. Chlapie na prawo i lewo skamieniałe mantry językiem, który tylko u nas jest przyjmowany: przez jednych z zachwytem, przez innych z politowaniem ale przez wszystkich z wyrozumiałością. Przywykliśmy.
Poza granicami Polski jednak ten język okazuje się być nie do przyjęcia, a pan Korwin Mikke - jak podejrzewam - będzie tym bardziej skandalizował i prowokował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mój ukochany Bambo - tak, tak, 'Murzynek Bambo' Juliana Tuwima zainicjował moją miłość do Afryki a nie 'W pustyni i w puszczy' Henryka Sienkiewicza - niestety jest już na indeksie.
I zadziwia mnie ten paradoks, bo przecież nie każdy mieszkaniec Afryki ma czarną skórę i nie każdy należy do rasy czarnej - ach, rasy czyje jak czyje, ale Człowieka przecież muszą być nie tylko przejawem ale wręcz dowodem rasizmu!

W każdym razie Afrykę kojarzymy z Murzynami, czyli czarnymi, choć w Tunezji, w Egipcie i Maroku dominuje rasa biała. Na Madagaskarze odnotowujemy znaczący procent rasy żółtej, której przedstawicieli mnóstwo jest również w egipskim wielonarodowościowym tyglu. Nie można też pomijać Południowej Afryki, a konkretnie RPA zdominowanej w swoim czasie przez Europejczyków oraz Azjatów, z których narodziło się prawie 5 mln mulatów (zgrozo, znowu rasistowska segregacja!)
No i jak tu rozmawiać o faktach bez zahaczenia o rasizm?!?

W tej kwestii wypowiedzi Korwin-Mikkego nie rażą mnie, choć uważam, że kto jak kto, ale właśnie on powinien znać granice i mieć wyczucie, ile można, co można, z kim można, jak można i kiedy można.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ponieważ słowo jest kojarzone z okresem niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych, użycie go tam jest uznawane za obraźliwe a nawet bardzo obraźliwe." Tam, a nie tu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już jako dziecko słyszałem powiedzonko: "Murzyn zrobił swoje murzyn może odejść", i jakoś nikt kwestii dyskryminacji nie podnosił. Ale skoro nie można mówić słowa murzyn tylko Afroamerykanin to u nas jak? afrosłowianin? a może afroeuropejczyk?
A co będzie z Murzynkiem Bambo co w Afryce mieszka? Trafi na indeks...

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://pl.wiktionary.org/wiki/nigger
Ponieważ słowo jest kojarzone z okresem niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych, użycie go tam jest uznawane za obraźliwe a nawet bardzo obraźliwe. Jednak "nigger" jest też używane przez osoby czarnoskóre w slangu bez negatywnego zabarwienia, znacząc w tym kontekście kumpel, ziom.

http://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/nigger
nigger {rzecz.} [wulg.] (też: Negro)
Murzyn {m.}
nigger {rzecz.} [wulg.] (też: Jim Crow, coon, dinge)
czarnuch {m.} [wulg.]

Na okoliczność użycia "czarnucha" przez czarnoskórych, pasuje jak ulał polskie porzekadło:
Co wolno wojewodzie, to nie tobie....białasie".

Pan Korwin Mikke z kiepska znajomością języka angielskiego i całkowita ignorancją obyczajów na europejskich salonach, z hukiem rozpoczął promocję dzikiego kraju na wschodzie Europy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swoją drogą jestem rozczarowany kiepskim akcentem JKM.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Być może prezes KNP nie powiedział 4 (słownie: four), ale "dla" (czyli literalnie: "for"), co pozostałym mogło zapaść w pamięć jak cytowano na świecie.

Poza tym, "Eleanor Rigby" też jest o kobiecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, bardzo jednostronny i z wieloma przekłamaniami test. Po raz, Korwin nie użył słowa "czarnuch" po dwa, brakuje mi tu pełnego wyjaśnienia które Korwin opublikował na swoim profilu: "Tu rozległ się ryk oburzenia lewej strony (ale i centrum) sali - bo użycie słowa "Murzyn" jest podobno objawem rasizmu. Domagałem się jeszcze likwidacji płac-minu oraz zmiażdżenia potęgi związków zawodowych, które działają w interesie już zatrudnionych związkowców i nie chcą, by młodzi ludzie znaleźli pracę - ale sala zajęta była wyciem: "Rasizm!"
Na żądanie Lewicy Prezydium PE obiecało rozpatrzyć sprawę ukarania mnie za ten "rasizm"...
Cóż: jestem szkolony na książkach śp.Marka Twaina. I nie mam pojęcia, jak na politycznie poprawną angielszczyznę przełożyć zwrot: "Młodzi to Murzyni Europy"??!?
Ciekawe przy tym, kogo w takim razie Jankesi wyzwolili z niewoli na plantacjach Dixielandu, jeśli nie Murzynów? A jeśli to jest rasizmem, to czy powiedzenie, że z obozu w Auschwitz uwolniono Żydów nie jest przypadkiem anty-semityzmem?
Zaraz: czy hasłem feministek nie jest:aby:
"Kobieta Murzynem świata!"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.