Korzeniowski w złocie

• Źródło: OhmyNews
  • Data dodania: 2006-12-11 07:43

Paweł Korzeniowski obronił w sobotę tytuł mistrza Europy na 200 m stylem motylkowym. Na ostatnich centymetrach złote medale przegrali w niedzielę Otylia Jędrzejczak i Sławomir Kuczko.

fot. Krzysztof Szymczak Korzeniowski, który w czwartek wywalczył brąz na 400 m kraulem, był faworytem konkurencji. I finałowy wyścig rozegrał świetnie taktycznie. Przez pierwszą setkę trzymał się z tyłu. Po połowie dystansu zajmował dopiero czwartą pozycję. Zaatakował po czwartym nawrocie i błyskawicznie przegonił Greka Ionnisa Drymonakosa oraz Wegra Laszlo Cseha. Po 150 metrach wyprzedzał go tylko Rosjanin Anatolij Poliakow. Ostatnie dwie długości basenu należały do Polaka, który z łatwością wyprzedził Rosjanina i stopniowo powiększał przewagę nad resztą stawki. Wygrał z rezultatem 1.52,33, gorszym o blisko półtorej sekundy od własnego rekordu Polski. Drugie miejsce zajął Cseh – 1.53,08, a trzecie Rosjanin Nikołaj Skworcow – 1.53,10.