Facebook Google+ Twitter

Korzybie. Czołowe zderzenie pociągów osobowych

Około godziny 9, na stacji Korzybie w województwie pomorskim zderzyły się pociągi osobowe relacji Szczecinek-Słupsk i Słupsk-Szczecinek. Ranne są 23 osoby, w tym 5 ciężko.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Rail_semaphore_koscierzyna.jpg&filetimestamp=20041106152949Nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych. Na miejscu jest już specjalna komisja, która ma zbadać przyczyny wypadku, podaje TVN24.

Ranni trafili do okolicznych szpitali, m. in. do leżącego 23 od Korzybia -Słupska. Pasażerowie, którzy nie ucierpieli w wypadku zostali już rozwiezieni zastępczą komunikacją autobusową, podobnie pasażerowie kolejnych pociągów na tej trasie będą przewożeni autobusami do czasu przywrócenia ruchu - poinformował rzecznik PKP Krzysztof Łańcucki.

Jeden z pociągów jechał ze Słupska do Szczecinka, drugi ze Szczecinka do Słupska. Do zderzenia doszło na wysokości stacji Korzybie, więc prędkości pociągów nie były duże. Mimo to ranne zostały 23 osoby, w tym 5 ciężko.

Przy usuwaniu skutków wypadku pracuje 10 zespołów ratunkowych. Przywrócenie ruchu na trasie Słupsk - Szczecinek potrwa kilkanaście godzin. Przynajmniej jeden skład jest wykolejony, więc trzeba będzie podnieść go i postawić na torach, odholować oba składy, potem sprawdzić stan torowiska. To musi potrwać - tłumaczył Łańcucki.

Stacja Korzybie leży 23 kilometry od Słupska. Znajduje się na niej mijanka na jednotorowym szlaku kolejowym. Szlak jest wyposażony w automatyczny system kierowania ruchem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5, relacja to Słupsk - Szczecinek, Szczecinek - Słupsk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.