Facebook Google+ Twitter

Korzystne zmiany w uldze prorodzinnej

Od nowego roku szykują się korzystne zmiany w uldze prorodzinnej. Zyskają przede wszystkim rodziny wielodzietne oraz rodziny uzyskujące niskie dochody.

 / Fot. zdjęcie pochodzi z WikipediiUlga prorodzinna pozwala na odliczenie w zeznaniu podatkowym określonych przepisami kwot. Kwoty te odliczamy od podatku, zatem może zdarzyć się, że przewidziane przepisami kwoty ulgi za dzieci przewyższą podatek dochodowy. Dotychczas, w takim przypadku możliwe było odliczenie ulgi na dzieci tylko do wysokości podatku. Było to krzywdzące dla rodzin z niskimi dochodami, które uzyskiwały niski podatek dochodowy i w związku z tym nie mogły skorzystać z pełnej kwoty ulgi na dzieci. Od 2015 roku, a więc od rozliczenia za 2014 rok rodziny takie będą mogły w pełni wykorzystać ulgę na dzieci. Jeżeli ich podatek będzie niższy od przysługującej kwoty ulgi na dzieci, w formularzu PIT oraz załączniku PIT/O nadal będą mieli możliwość odliczenia maksymalnie wysokości podatku, ale wystarczy, że dołączą też załącznik PIT/UZ a resztę ulgi zwróci im urząd skarbowy.

Kolejną korzystną zmianą są stawki ulgi na dzieci. Wysokość wszystkich stawek opublikował serwis rozliczeniepit.pl. Przedstawię więc jedynie zmiany jakie zajdą w nowym roku. Otoż to, co zostało zmienione to stawki ulgi prorodzinnej na trzecie i kolejne dzieci. Stawka za trzecie dziecko wzrosła o 27,61 zł miesięcznie, co daje w skali roku kwotę 331,32 zł. Stawka za czwarte i kolejne dzieci wzrosła natomiast o 39,66 zł miesięcznie, czyli 475,92 zł za rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.