Facebook Google+ Twitter

Kościan. Jarek Wajk ze spektaklem muzycznym "Bogu"

Jarek Wajk najczęściej kojarzony jest z Oddziałem Zamkniętym, w którym przez lata śpiewał. Obecna droga byłego wokalisty OZ wiąże się z dojrzalszym przesłaniem. "Bogu" skłania do refleksji i ostrzega przed zatracaniem życia swego i innych.

Wyniszczający "rokendrolowy" tryb życia jakiemu hołdował pełnoprawny rockman, został przez niego zarzucony, o czym opowiada ilustrując muzycznie spektakl "Bogu". Przyznając się do gorszych chwil w swoim życiu, zachęca zarazem, by nie tracić ducha i nadziei. Stara się zawrzeć w słowach i grze możliwie najprostszą i trafiającą do serca przestrogę przed zgubnym wpływem alkoholu czy narkotyków. Wajk mający doświadczenie w kwestiach uzależnień i problemów wszelakich, zachęca do rozmowy i proponuje pomoc w bezpośrednim kontakcie. Całość nie trąci naddatkiem źle rozumianego kaznodziejstwa. Autor opowiedział też pokrótce o swojej pracy i zamierzeniach. Fragmentowi występu towarzyszył Stanisław Stolarski, który w niesamowity sposób przekładał śpiew i słowa na język migowy.

Odwiedzając Kościan (9-11 luty) Jarek Wajk zaprezentował swój spektakl trzykrotnie. Dwa występy odbyły się dla słuchaczy i uczniów miejscowego I LO im. O. Kolberga oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Sobotnie przedstawienie miało swoje miejsce w Kościańskim Ośrodku Kultury. Organizatorzy pod szyldem Siewca zadbali o atmosferę. Wstęp bezpłatny, gorące napoje, stoliki przy świecach.

Zobacz wideo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.