Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16422 miejsce

Kościan. Spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem, twórcą kryminałów

Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie przygotowała spotkanie z nietuzinkowym i porywającym autorem powieści kryminalnych. Krzysztof Koziołek oprócz konstruowania intrygi, uwielbia wędrówki po górach oraz żużel.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie było jednoczesnym hołdem dla kryminału skandynawskiego. Ten gatunek w wersji skandynawskiej zyskał sobie w naszym kraju wielu czytelników, zaś gość wieczoru jest jednym z twórców spoza krajów europejskiej Północy, którzy są zaliczani do grona pisarzy popularyzującego go. Zaiste, ciekawym jest ujrzeć slajd z drzewem genealogicznym skandynawskiej powieści kryminalnej z, pochodzącym z Zielonej Krzysztof Koziołek / Fot. www.krzysztofkoziolek.pl/dla mediówGóry, pisarzem. Tam gdzie Stieg Larsson, tam jest też Krzysztof Koziołek.

Autor przyznaje, że fenomen popularności kryminałów z północnej Europy trwa od kilku lat, a przyczyną jest swoisty renesans gatunku, który w krajach skandynawskich stał się takim jakiego oczekują zwolennicy tego rodzaju literatury. Szczególnym walorem owego gatunku jest, według Koziołka, po prostu to, że są "zbrodnią o zbrodni". Na dowód przedstawił swoje koronne, skandynawskie dzieło pt. "Święta tajemnica" (nominowane do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego) oraz zaprezentował pokrótce sylwetkę jednego z autorytetów w materii literackiej zbrodni, krajów bliższych krańcom północnej półkuli europejskiej, czyli Mariusza Czubaja (m.in. "Etnolog w Mieście Grzechu. Powieść kryminalna jako świadectwo antropologiczne.").

Krzysztof Koziołek posiada w swoim dorobku literackim pięć utworów, a ostatnim z jego dokonań są "Trzy dni Sokoła". Autor z dumą przyznaje, że jest niebywale płodnym pisarzem. Pisze z łatwością, dużo i szybko. Szczególnie ostatnia cecha zasługuje jego zdaniem na uznanie, albowiem zdążył przygotować dla oczekujących kolejne trzy nowe tytuły i zmuszony jest zapowiedzieć przerwę w swojej literackiej działalności. Czas w którym odkłada pióro powodowany jest troską o promocję swoich książek i dopilnowanie spraw związanych z wydawnictwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.