Facebook Google+ Twitter

Kościan: Wypadek drogowy

Zimowa aura nie sprzyja. Mimo corocznych ostrzeżeń, kierowcy nie potrafią dostosować się do warunków panujących na drogach. Dochodzi wtedy do zdecydowanie większej liczby wypadków komunikacyjnych, w których nierzadko giną ludzie.

Około godziny 11.40, Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na ulicy Łąkowej. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz powiadomiono o wypadku pogotowie ratunkowe i policję.

 / Fot. Mateusz SzymczakNa miejscu zdarzenia, w wyniku rozpoznania, ustalono, iż samochód marki BMW znajduje się w poprzek drogi, natomiast Seat Ibiza został odrzucony na chodnik, zatrzymując się na pobliskim płocie. Kierowca BMW opuścił samochód o własnych siłach, natomiast w Ibizie zostali uwięzieni ludzie.

Ratownicy natychmiastowo przystąpili do próby uwolnienia poszkodowanych z Ibizy - kierowcy i jego pasażerki. Musieli do tego użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Największy kłopot sprawiło strażakom uwolnienie kierowcy, którego nogi zaklinowane były pomiędzy pedałami. Następnie rannych przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego z kościańskiego pogotowia ratunkowego. Do szpitala odwieziono pasażerkę oraz kierowcę, u którego wystąpiło podejrzenie złamania dolnej kończyny.

 / Fot. Mateusz SzymczakPrawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Seat Ibiza wpadł w poślizg i wjechał na chodnik, skąd odbił się od skarpy śniegu i wpadł prosto na jadący z naprzeciwka BMW. Doszło do zderzenia czołowego. W wyniku zderzenia w komorze silnika BMW powstał pożar, który ugasił kierowca przy pomocy podręcznej gaśnicy. Tak przedstawia się scenariusz zdarzenia, do którego doszło w to niedzielne południe.

Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez policję, strażacy przystąpili do usuwania wraków znajdujących się na jezdni. Na tym działania zakończono.

Więcej informacji w Polskim Serwisie Pożarniczym Remiza.com.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.