Facebook Google+ Twitter

Kościelne Oko cyklopa

Gdy zakończyła się wczorajsza "Kropka nad i", zacząłem zastanawiać się czy ksiądz Oko nie ma w sobie coś z cyklopa. Ksiądz Oko co prawda ma dwoje oczu, lecz na seks patrzy tylko jednym. Seks nie kojarzy mu się z miłością tylko z wyuzdaniem.

Takie spojrzenie na rzeczywistość prawdopodobnie spotyka się u osób dotkniętych zespołem Patauna., oraz u mitologicznych Cyklopów. Tą chorobę powoduje obecność dodatkowego chromosomu, a w tym wypadku księdza Oko chromosomu seksu.

Ktoś kto prawdziwe uczucie zna z tylko z teorii, nie może chyba zrozumieć, że seks jest (a przynajmniej powinien być) apogeum miłości. Ktoś kto seks zna tylko z oglądania stron pornograficznych widzi tylko zło. To co na tych stronach się wyrabia to nie jest jednak seks związany z miłością a z wyuzdanie. Seks powinien być kulminacją wzajemnego uczucia, wspólnych radości i trosk codziennego życia, oparcie w chwilach ciężkich itd.

Seks uprawiany z miłości i nie naruszający prawa, a osoby je uprawiające są pełnoletnie i świadome jest piękny i nie powinien nikomu przeszkadzać. Jeżeli dwoje ludzi się kocha w sposób obsceniczny i na widoku publicznym, to taka miłość razi, to beż względu na to czy to jest miłość hetero czy monoseksualna. Jeżeli to samo uprawia się w zaciszu domowym, a dwie dorosłe osoby wyrażają na to zgodę, to nie jest powodem zgorszenia, chyba że ktoś ogląda to przez dziurkę od klucza. Ksiądz Oko widać lubi tak spoglądać.

Osobiście nie wyobrażam sobie miłości i seksu z kimś "nieogolonym", a stosunki z mężczyznami kończą się na przyjaźni, lecz ksiądz Oko jest kapłanem, a kapłana powinna cechować miłość bliźniego. Jednak księdzu Oko prawdopodobnie brakuje też genów miłości, tolerancji i zrozumienia.

Ksiądz Oko jak ten cyklop wykuwa Zeusowi pioruny, "a episkopat" Zeusa ciska nimi w wyznawców. Czy ze znacznie lepszym pożytkiem dla kapłanów, Kościoła i osobiście dla księdza Oko, gdyby wykuł sobie w kuźni polskiego toruńskiego Hefajstosa chełm Hadesa?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.