Facebook Google+ Twitter

Kościelny mur runął na zaparkowane samochody

Do katastrofy budowlanej doszło wczoraj wieczorem przy kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Mińsku Mazowieckiem. Na samochody zaparkowane przy świątyni runął okalający ją ceglany mur. Nikt nie ucierpiał, ale kilka aut nadaje się do poważnej naprawy.

Uszkodzonych zostało kilkanaście aut. / Fot. Anna Sadowska Nasze Miasto19 marca był ostatnim dniem szansy dla osób, które chciały podejść do sakramentu spowiedzi przed zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy. Nie dziwił więc fakt, że każdy z czterech kościołów w Mińsku Mazowieckim oblegany był przez wiernych.

Ten najstarszy, bo XVI-wieczny, znajduje się w centrum miasta, stąd też najwięcej samochodów zaparkowanych jest właśnie pod okalającymi go murami. Na mszy o godz. 18 z ambony przekazano wiernym informację o nietypowym zdarzeniu. Wiele aut nadaje się tylko do naprawy. / Fot. Anna Sadowska Nasze MiastoNa samochody zaparkowane koło świątyni runął ceglany mur. Większość samochodów została uszkodzona, kilka z pewnością będzie wymagało naprawy nawet za kilka tysięcy zł. Na szczęście nie ucierpiał żaden człowiek. Jak dotąd nie są znane przyczyny zawalenia się konstrukcji. Wysokie na 170 cm ogrodzenie wykonane było z cegły na początku XX wieku.

W ostatnim czasie wokół Kościoła p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny ciągle prowadzono jakieś prace. Umacniano fundamenty, zakładano oświetlenie. Najwidoczniej jednak czas pomyśleć o renowacji muru okalającego świątynię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Jeden z argumentów za tym, żeby trzymać się z daleka od kościołów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

osstro...:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

uuuu, duża przykrość, dobrze że obeszło się bez rannych

Komentarz został ukrytyrozwiń

i sie zawaliło....dobrze że nikt nie ucierpiał...newsik dobry..a nie szło wczoraj o tym napisać? byłby plus za szybkość działania:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.