Facebook Google+ Twitter

Kościół anglikański ostro skrytykował rządy Partii Pracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-28 19:45

Biskupi Kościoła anglikańskiego w ostrych słowach skrytykowali rządy Partii Pracy. W wywiadach udzielonych weekendowej prasie pięciu ważnych hierarchów oskarżyło rząd o doprowadzenie do kryzysu w angielskich rodzinach, pogłębienie przepaści między bogatymi a biednymi i zwiększenie zadłużenia kraju.

Jeden z biskupów, zwierzchnik anglikańskiej wspólnoty Manchesteru, poszedł nawet dalej w oskarżeniach, nazywając rządzących skorumpowanymi moralnie. Wszyscy hierarchowie podkreślili natomiast, że przez kilkanaście lat rządów Partii Pracy, która jak mało kto powinna dbać o ludzi, bogatsi stali się bogatsi, a biedni wpadli w jeszcze większą biedę.

Krytyka jest wyjątkowo dotkliwa dla rządu, bowiem biskupi otwarcie wymienili nazwę Partii Pracy, czego wcześniej nie mieli w zwyczaju. Jeden z hierarchów przyznał nawet, że zgadza się z diagnozą opozycyjnych konserwatystów, którzy twierdzą, iż główną przewiną laburzystów jest doprowadzenie do upadku brytyjskiej rodziny, podstawowej komórki społeczeństwa.

Tydzień temu gorzkie słowa pod adresem władz skierował arcybiskup Canterbury - honorowy zwierzchnik Kościoła anglikańskiego i prymas Anglii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.