Facebook Google+ Twitter

Kościół Chrześcijan Baptystów przeciwny związkom partnerskim

Baptyści nie chcą związków partnerskich. - Zacieranie tożsamości płciowej przez postrzeganie jej, jako czegoś przygodnego, zmiennego, uwarunkowanego kulturowo i ostatecznie poddającego się wyborowi człowieka, jest sprzeczne z Bożym zamysłem

 / Fot. Kościół babptystówKościół Chrześcijan Baptystów w RP Rada Okręgu Gdańskiego


Sz. Pan Donald Tusk Prezes Rady Ministrów Al. Ujazdowskie 1/3 00-583 Warszawa
Szanowny Panic Premierze.

W kontekście obecnej dyskusji o ustawie o związkach partnerskich chcielibyśmy przedstawić stanowisko Zborów Okręgu Gdańskiego Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP, ukształtowane w oparciu o nauczanie Pisma Świętego. Wierzymy, że kierowanie się nauką Pisma Świętego przynosi błogosławieństwo, a jej lekceważenie Boże karanie - nic tylko dla jednostek, rodzin, czy kościołów, ale również dla miast, narodów i państw. Stąd zwracamy się z uprzejmą prośbą o wzięcie naszego głosu pod uwagę.

Pismo Święte jednoznacznie mówi o godności człowieka wynikającej z faktu, iż jesteśmy stworzeni na Boży obraz (Księga Rodzaju 1,27). Wszystko, czym jesteśmy, oprócz grzechu, w pewien podniosły sposób wskazuje na Autora Stwórcę. Również nasza płeć, która jest Bożym projektem: "Jako mężczyznę i kobietę stworzył ich."

Kobiecość i męskość pochodzą od samego Boga. To zestaw wyjątkowych cech, poprzez które kobiety i mężczyźni odzwierciedlają swego Stwórcę - każde w odmienny sposób. Dlatego zacieranie tożsamości płciowej przez postrzeganie jej, jako czegoś przygodnego, zmiennego, uwarunkowanego kulturowo i ostatecznie poddającego się wyborowi człowieka, jest sprzeczne z Bożym zamysłem i niszczy owe wrodzone piękno, które każdy człowiek posiada i powinien w sobie rozwijać.

Pismo Święte również jasno określa błogosławioną przez Boga relację. To małżeństwo - czyli związek kobiety i mężczyzny, które jest danym przez Stwórcę właściwym miejscem dla narodzin i rozwoju dzieci. Jezus Chrystus powiedział: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą ci dwoje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza”. (Ew. Mateusza 19,5-6).

W końcu Pismo Święte wyraźnie nazywa związki homoseksualne grzechem (List do Rzymian 1,26- 27). Podobnie jak zdradę małżeńską, seks pozamałżeński, wolne związki, w których brakuje obietnicy wierności między kobietą, a mężczyzną. Małżeństwo niech będzie we czci u wszystkich a łoże nieskalane; rozpustników bowiem i cudzołożników sądzić będzie Bóg" (List do Hebrajczyków 13.4). Bóg jest Panem tego świata, a jego prawa obowiązują tak samo w sferze moralności jak i w fizyce. Lekceważenie ich prowadzi do pewnej katastrofy, choć bardziej odległej w czasie. Wspieranie tak zwanych „związków partnerskich” musi przynieść skutki niekorzystne dla całego społeczeństwa - tworzy atmosferę całościowego przyzwolenia na folgowanie niszczącym pragnieniom i postawom (List do Rzymian 1, 28-31).

Bóg nie daje władzy świeckiej prawa do reinterpretacji rodziny, małżeństw, ani tym bardziej do promowania zła. W związku z powyższym apelujemy o tworzenie prawa zgodnego z prawdami biblijnymi.


W imieniu Zborów Okręgu Gdańskiego Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP.
Prezbiter Krzysztof Osiecki Wiceprzewodniczący Rady Okręgu Gdańskiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

No proszę - pani Marysia znalazła kolejne osoby popierające jej punkt widzenia. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Chorążewicz

/...i wysoko oceniam odwagę.../


Zgadzam się.
W końcu "władza świecka", jakakolwiek by ona nie była, nie lubi za bardzo, gdy jej się odbiera prawo do czegokolwiek.

No ale w końcu nie za darmo powstała fraza: "baptism by/of fire" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście podbijam i wysoko oceniam odwagę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam mały problem. Wiem Mario, że przytaczasz czyjś pogląd na sprawę. Niemniej jednak jak piszesz Pismo Święte, to które masz na myśli. Miałem w ręku kilka wersji, gdzie są spore różnice. Oryginału nie czytałem, bo nie znam języka ani hebrajskiego ani aramejskiego.

Poza tym, gdy piszesz "Bóg jest Panem tego świata(...)" - którego Boga mają na myśli bracia baptyści?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biję brawo braciom baptystom oraz Wielce Szanownej Autorce za nagłośnienie ich postawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.