Facebook Google+ Twitter

Kościół Chrześcijan Baptystów przeciwny związkom partnerskim

Baptyści nie chcą związków partnerskich. - Zacieranie tożsamości płciowej przez postrzeganie jej, jako czegoś przygodnego, zmiennego, uwarunkowanego kulturowo i ostatecznie poddającego się wyborowi człowieka, jest sprzeczne z Bożym zamysłem

 / Fot. Kościół babptystówKościół Chrześcijan Baptystów w RP Rada Okręgu Gdańskiego


Sz. Pan Donald Tusk Prezes Rady Ministrów Al. Ujazdowskie 1/3 00-583 Warszawa
Szanowny Panic Premierze.

W kontekście obecnej dyskusji o ustawie o związkach partnerskich chcielibyśmy przedstawić stanowisko Zborów Okręgu Gdańskiego Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP, ukształtowane w oparciu o nauczanie Pisma Świętego. Wierzymy, że kierowanie się nauką Pisma Świętego przynosi błogosławieństwo, a jej lekceważenie Boże karanie - nic tylko dla jednostek, rodzin, czy kościołów, ale również dla miast, narodów i państw. Stąd zwracamy się z uprzejmą prośbą o wzięcie naszego głosu pod uwagę.

Pismo Święte jednoznacznie mówi o godności człowieka wynikającej z faktu, iż jesteśmy stworzeni na Boży obraz (Księga Rodzaju 1,27). Wszystko, czym jesteśmy, oprócz grzechu, w pewien podniosły sposób wskazuje na Autora Stwórcę. Również nasza płeć, która jest Bożym projektem: "Jako mężczyznę i kobietę stworzył ich."

Kobiecość i męskość pochodzą od samego Boga. To zestaw wyjątkowych cech, poprzez które kobiety i mężczyźni odzwierciedlają swego Stwórcę - każde w odmienny sposób. Dlatego zacieranie tożsamości płciowej przez postrzeganie jej, jako czegoś przygodnego, zmiennego, uwarunkowanego kulturowo i ostatecznie poddającego się wyborowi człowieka, jest sprzeczne z Bożym zamysłem i niszczy owe wrodzone piękno, które każdy człowiek posiada i powinien w sobie rozwijać.

Pismo Święte również jasno określa błogosławioną przez Boga relację. To małżeństwo - czyli związek kobiety i mężczyzny, które jest danym przez Stwórcę właściwym miejscem dla narodzin i rozwoju dzieci. Jezus Chrystus powiedział: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą ci dwoje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza”. (Ew. Mateusza 19,5-6).

W końcu Pismo Święte wyraźnie nazywa związki homoseksualne grzechem (List do Rzymian 1,26- 27). Podobnie jak zdradę małżeńską, seks pozamałżeński, wolne związki, w których brakuje obietnicy wierności między kobietą, a mężczyzną. Małżeństwo niech będzie we czci u wszystkich a łoże nieskalane; rozpustników bowiem i cudzołożników sądzić będzie Bóg" (List do Hebrajczyków 13.4). Bóg jest Panem tego świata, a jego prawa obowiązują tak samo w sferze moralności jak i w fizyce. Lekceważenie ich prowadzi do pewnej katastrofy, choć bardziej odległej w czasie. Wspieranie tak zwanych „związków partnerskich” musi przynieść skutki niekorzystne dla całego społeczeństwa - tworzy atmosferę całościowego przyzwolenia na folgowanie niszczącym pragnieniom i postawom (List do Rzymian 1, 28-31).

Bóg nie daje władzy świeckiej prawa do reinterpretacji rodziny, małżeństw, ani tym bardziej do promowania zła. W związku z powyższym apelujemy o tworzenie prawa zgodnego z prawdami biblijnymi.


W imieniu Zborów Okręgu Gdańskiego Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP.
Prezbiter Krzysztof Osiecki Wiceprzewodniczący Rady Okręgu Gdańskiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

No proszę - pani Marysia znalazła kolejne osoby popierające jej punkt widzenia. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Chorążewicz

/...i wysoko oceniam odwagę.../


Zgadzam się.
W końcu "władza świecka", jakakolwiek by ona nie była, nie lubi za bardzo, gdy jej się odbiera prawo do czegokolwiek.

No ale w końcu nie za darmo powstała fraza: "baptism by/of fire" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście podbijam i wysoko oceniam odwagę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam mały problem. Wiem Mario, że przytaczasz czyjś pogląd na sprawę. Niemniej jednak jak piszesz Pismo Święte, to które masz na myśli. Miałem w ręku kilka wersji, gdzie są spore różnice. Oryginału nie czytałem, bo nie znam języka ani hebrajskiego ani aramejskiego.

Poza tym, gdy piszesz "Bóg jest Panem tego świata(...)" - którego Boga mają na myśli bracia baptyści?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biję brawo braciom baptystom oraz Wielce Szanownej Autorce za nagłośnienie ich postawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.