Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29497 miejsce

Kościół dla zaawansowanych czy odchodzących?

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla ludzi patrzących na Kościół nieco z boku. Zaś dla tych, którzy uznają nowe metody ewangelizacji, być może stanie się szyderczym uśmiechem z tego ile wkładają w swoje działania.

"Kościół dla średnio zaawansowanych" Szymon Hołownia / Fot. Karolina HermannKaraoke zamiast slajdów, matka Boska Elektryczna, cała prawda o Ojcu Dyrektorze, liturgia uścisków i fabryka świętych w opisie osoby Jana Pawła II. Owa publikacja nie jest przeznaczona dla mocno "zaawansowanych" katolików, którzy odpowiedź na pytania znajdą u swoich duszpasterzy - tak mówi o publikacji sam autor. W sposób humorystyczny, momentami wręcz kontrowersyjny przedstawia wszystko to, co w kościele bardzo często staje się argumentami w dyskusji.

Momentami książka staje się również ironicznym spojrzeniem na nieudolne próby zastosowania nowoczesnych środków przekazu w głoszeniu Dobrej Nowiny na terenie parafii, diecezji i całego Kościoła.

Autor książki w bardzo nietypowy sposób połączył skomplikowane problemy teologiczne z prostymi opisami codziennej, kościelnej obyczajowości. Dodaje do tego sporo anegdot zaczerpniętych z wizyt na parafialnych salonach. "Kościół dla średnio zaawansowanych" jest jedną z pierwszych książek Szymona Hołowni. Jest poszukiwaniem sposobu, jakim można by zainteresować przeciętnego człowieka tematyką Kościoła. Jest odpowiedzią na to, czego pragnie współczesny świat coraz częściej żyjący jakby Boga nie było. Publikacja w porównaniu z wcześniejszym wydaniem - została zmieniona, poszerzona, wydana w nowej szacie graficznej. Staje się jeszcze bardziej przystępna i atrakcyjna dla czytelników.

Bardziej niż kompendium i źródło rzetelnej wiedzy, zapewnia czytelnikowi sporą dawkę humoru, ukazując Kościół w nieco przewrotnym, a zarazem zabawnym świetle. Z czasem okazać się może, iż książka będzie pokrzepieniem serc tych, którzy odeszli od Kościoła. Przeciętny katolik być może potraktuje ją jako kolejną publikację poruszającą tematy tabu, pozostawiającą po sobie więcej niewiadomych niż wyjaśnień, które pobudziłyby do zainteresowania Kościołem i dalszych poszukiwań w wierze.

Szymon Hołownia - dziennikarz i publicysta, dyrektor programowy kanału Religia.tv, współpracuje z telewizją TVN oraz Newsweek Polska. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press - w kategorii wywiadu za rozmowę z ks. prof. Jerzym Szymikiem Niebo dla gołębi (2006) oraz w kategorii dziennikarstwa specjalistycznego za wywiad z etykiem i filozofem dr Kazimierzem Szałatą Pamięta Pan Hioba?(2007). Trzykrotnie nominowany do Nagrody Dziennikarskiej Ślad im. ks. bpa Jana Chrapka, otrzymał ją w 2007 roku za nowatorski sposób prezentowania i komentowania spraw religijnych: atrakcyjny, a przy tym głęboki, otwarty na nowe prądy umysłowe i wrażliwość młodego pokolenia". Jest także laureatem wielu innych nagród i wyróżnień.

Znany także jako prowadzący programy
Mam talent,
Między sklepami oraz
Ludzie na walizkach.


Autor książek
Kościół dla średnio zaawansowanych, Tabletki z krzyżykiem oraz Ludzie na walizkach.


Szymon Hołownia
Wydawnictwo: Znak , Luty 2010
ISBN: 978-83-240-1291-6
Liczba stron: 228
Wymiary: 144 x 205 mm

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

szkoda tylko że pan Hołownia nie może dogadać się z Cejrowskim, ale co się dziwić...

Komentarz został ukrytyrozwiń

przyjmując taki punkt widzenia, ja też :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W stosunku do ojca dyrektora na pewno

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może to już antypody ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to znaczy się że ja to katolewica do kwadratu bo niektóre głośne wystąpienia Hołowni w telewizji brałem za bardzo konserwatywne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Joanna dzięki za uwagę :) W sumie wcześniej to było jedno długie zdanie, które przerobiłam na dwa krótkie - noooo ale "zaś" zostało. Dzięki :) będę pamiętać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu, Hołownia to przeciwny nurt, drugi biegun. Poplecznicy o. Dyrektora nazywają takich katolewicą :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to mi Hołownia zaimponował dystansem do tematu kościoła. Do tej pory uważałem go raczej za poplecznika ojca dyrektora 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo przyzwoicie. ;) Ach, jak chciałabym mieć trochę czasu, żeby to wreszcie przeczytać... Malutka uwaga - nie zaczynamy zdania od zaś, tak samo, jak nie dajemy zaś po przecinku. Raz zapytałam profesora dlaczego, więc i Tobie uchylę rąbka tajemnicy: "bo nie wypada". ;-) Pozdrawiam! /5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto przeczytać ! Czytałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.